Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 10 خرداد 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 23 آبان 1398
کد 669

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

رسیدگی به وضعیت روحی و روانی زلزله‌زدگان در کنار کمک‌های مادی ضروری است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی بر ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به مردم مناطق زلزله‌زده استان در کنار کمک‌های مادی تأکید کرد و گفت: گروه‌های اورژانس اجتماعی و خدمات مشاوره‌ای به این مناطق اعزام شوند.
بدر شکوهی در  جلسه کارگروه بازتوانی اجتماعی و روانی در حوادث پیش‌بینی‌نشده، با محوریت بررسی وضعیت اجتماعی مناطق زلزله‌زده شهرستان‌های میانه و سراب، هدف از برگزاری این جلسه را ایجاد انسجام و هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی و آموزشی برای ارائه خدمات به موقع و مطلوب به اهالی این مناطق عنوان کرد.

وی با تأکید بر بسیج منابع و امکانات دستگاه‌های متولی برای التیام آلام افراد آسیب‌دیده از زلزله، رسیدگی توأمان به نیازهای مادی و معنوی آسیب‌دیدگان را خواستار شد و گفت: لازم است از ظرفیت‌های محلی و تشکل‌های مردم‌نهاد برای ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی به اهالی مناطق آسیب‌دیده استفاده کرد.

شکوهی افزود: طبق برنامه‌ریزی ضروری است که گروه‌های اورژانس اجتماعی و خدمات مشاوره‌ای به کلیه مناطق آسیب‌دیده اعزام شوند.

وی از رسانه‌ها نیز خواست تا با انتشار اخبار معتبر و امیدبخش، در ایجاد فضایی آرام برای رسیدگی به وضعیت افراد آسیب‌دیده از زلزله سهیم باشند.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 23 آبان 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی