Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 22 تير 1401
کد 7005

جلسه کارگروه حمل‌ونقل و جابه‌جایی پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی تشکیل شد

جلسه کارگروه حمل و نقل و جابه‌جایی پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تشکیل شد.
محمدباقر آقایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در این جلسه با تشریح وظایف کارگروه اعم از رصد و پایش آسیب‌ها و تهدید، به بیان ضرورت سطح بندی زیرساخت ها براساس دستورالعمل های سطح بندی مراکز ثقل، مطالعه و ارائه طرح های مطالعاتی پیوست پدافند غیرعامل برای تمام پروژه ها پرداخت.

وی در راستای ارتقای پایداری و افزایش توان بازدارندگی جامعه در برابر انواع آسیب ها از قبیل زیستی، کالبدی، سایبری، شیمیایی و پرتوی، خواستار طراحی و اجرای سناریوها و رزمایش های متعدد شد و این امر را ضامن حفظ آمادگی و افزایش توان تداوم خدمت رسانی در شرایط اضطراری دانست.

آقایی با اشاره به اهمیت کارگروه حمل و نقل و جابه جایی در شرایط اضطراری و بحرانی، محل های اسکان اضطراری را مهم برشمرد و تکمیل و تدارک همه زیر ساخت های لازم در این محل ها را ضروری دانست.

علیزاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان شرقی نیز ضمن تشریح شرایط و وضعیت راه های استان و ضرورت ایجاد ملاحضات پدافند غیرعامل در این قسمت، ایجاد مسیرهای کنارگذر برای پل های مواصلاتی را ضروری دانست.

وی ضمن اشاره به مسائل و مشکلات بزرگراه های پاسداران و کسائی و همچنین ورودی های شهر تبریز از سمت مرند، آذرشهر، بستان آباد و اهر، اصلاح مبادی ورودی را مورد تاکید قرار داد و خواستار شناسائی و مشخص کردن اماکن و محل های اسکان اضطراری و ایجاد زیر ساخت ها و نیز تعیین مسیرهای دسترسی به این نقاط شد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 تير 1401
  • توسط - پدافند غیر عامل