Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 19 اسفند 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 23 آبان 1398
کد 701

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران خبر داد:

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری شرکت ملی مس در استان آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران گفت: این شرکت در استان آذربایجان‌شرقی یک میلیارد دلار در قالب ۱۷ طرح سرمایه گذاری کرده است.
اردشیر سعد محمدی عصر پنجشنبه در مراسم اختتامیه هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تبریز با بیان اینکه امیدواریم نتایج سرمایه گذاری در مس آذربایجان تا پایان سال آینده به تولید انبوه برسد، اظهار کرد: این امر باعث ایجاد گردش نقدینگی به میزان هفت هزار میلیارد تومان در سال خواهد شد.

وی از افتتاح طرح آهک اهر و فاز سه کنسانتره مس سونگون در دهه فجر خبر داد و گفت: طرح ذوب و پالایش نیز به زودی عملیاتی می‌شود.

سعدمحمدی افزود: امسال ساخت ۱۷۱۰ قطعه در دستور کار قرار دارد که ۶۲۰ قطعه به نتیجه رسیده است و ۱۰۹۰ قطعه هم در استان آذربایجان‌شرقی با مهندسی معکوس توسط شرکت‌های فناور تولید می شود.

وی افزود: سال گذشته یکهزار و ۷۲ قطعه به ارزش ۲۲۰ میلیارد تومان ساخته شد و امسال ساخت ۱۲۸ قطعه کالای استراتژیک توسط سازندگان داخلی استان آذربایجان شرقی با ۱۸۰ میلیارد تومان ارزش ساخته شد و بیش از ۳۰ شرکت برای ساخت این اقلام فعالیت داشتند.

مدیرعامل شرکت مس ایران کاهش ارزبری این قطعات داخلی ساز را ۶۸۳ هزار یورو اعلام کرد و افزود شرکت مس از تمام سازندگان داخلی حمایت قطعی می کند.

وی با بیان اینکه ترکیه سالانه ۵۰۰ هزار تن مس کاتدی از ازبکستان و قزاقستان وارد می‌کند، گفت: اینکه ما حداقل ۲۰ درصد فضای وارداتی ترکیه را به استان آذربایجان شرقی انتقال دهیم جزو اهداف اصلی شرکت مس است و امیدواریم تا دو سال آینده تحقق یابد.

سعد محمدی خاطرنشان کرد: در اتحادیه اروپا مس به عنوان اولین عنصر سرمایه‌گذاری تدوین شده است و تا ۱۰ سال آینده ۳۰ درصد خودروها برقی خواهد بود که در خودروهای معمولی تا ۲۰ کیلوگرم از مس استفاده می‌شود در حالیکه در خودروی برقی تا ۸۰ کیلوگرم استفاده می‌شود.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 23 آبان 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی
برچسب ها