Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 14 تير 1401
کد 7023

تشکیل قرارگاه پدافند شیمیایی استان آذربایجان شرقی

جلسه قرارگاه پدافند شیمیایی استان آذربایجان شرقی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتمتاعی استاندار و جانشین شورای پدافند غیرعامل استان تشکیل شد.

تراب محمدی در این جلسه خواستار مطالعه کافی و بررسی سوابق جلسات پیشین توسط اعضای کارگروه جهت افزایش بهره‌وری جلسات شد.

وی با اشاره به احداث برخی واحدهای صنعتی تولید مواد شیمیایی بدون انجام مطالعات و رعایت الزامات پدافند غیرعامل در گذشته، بر ضرورت اعمال این اصل در این دسته از مراکز آسیب‌پذیر تأکید کرد.

محمدی، اعضای قرارگاه را بر رعایت مواردی از قبیل نظارت و بازرسی بر واحدهای مدنظر به صورت مستمر و دقیق، اعمال تمهیدات پیشگیرانه توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جهت جلوگیری از جابجایی غیرایمن مواد پرخطر و حمل و نقل مواد شیمیایی، ابلاغ الزامات و تجهیزات تخصصی لازم از طرف سازمان صمت و شرکت شهرک های صنعتی به واحدهای تولیدی مواد شیمیایی برای اطفای حریق احتمالی در مجموعه پیش از بروز و اهتمام شهرداری ها در تأمین تجهیزات اطفا حریق و انجام همکاری های لازم با سازمان صمت در این زمینه مکلف کرد.

محمدباقر آقایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری نیز با اشاره به استفاده از مواد شیمیایی با ترکیبات بسیار متنوع در چرخه صنایع امروزی و همچنین وجود الزامات خاص در این زمینه، بر ضرورت مراقبت و حفاظت از این صنایع جهت بهره‌برداری ایمن و بدون خطر برای جوامع انسانی و محیط زیست تأکید کرد. وی همچنین بر تشریح نظام پدافند غیرعامل صنایع و شهرک های صنعتی پرداخته و بر رعایت دستورالعمل مربوط به زیرساخت های شیمیایی تأکید کرد.
 

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 تير 1401
  • توسط - پدافند غیر عامل