Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 6 خرداد 1399
En
تاریخ : جمعه 24 آبان 1398
کد 703

فرماندار میانه خبر داد:

آغاز احداث اتاقک های اسکان موقت/ آواربرداری و بازسازی با جدیت در حال انجام است

فرماندار ویژه میانه از آغاز احداث اتاقک‌های پیش‌ساخته برای اسکان موقت مردم در مناطق زلزله‌زده این شهرستان خبر داد و گفت: عملیات آواربرداری و بازسازی با جدیت در حال انجام است.

محمدرضا مشایخی با بیان اینکه پس از اقدامات اولیه، اسکان اضطراری، توزیع چادر، بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته، پتو و دیگر لوازم ضروری اولیه، عملیات آواربرداری در روستاهای زلزله زده شهرستان میانه با سرعت و جدیت بیشتر در حال انجام است گفت: تا عصر دیروز بیش از ۶۳ واحد مسکونی تخریب شده در روستاهایی همچون ورنکش، ورزقان، دستجرد، حلمسی، صومعه علیا و بقیه روستاها به صورت کامل آواربرداری شده و ماشین آلات با جدیت در حال کار هستند.

 

وی از توزیع دو هزار دستگاه هیتر در بین مردم زلزله زده روستاهای شهرستان میانه خبر داد و عنوان کرد: با توجه به سردی هوا در ساعات پایانی روز، توزیع هیترهای فن‌دار در بین مردم انجام شده است.

 

فرماندار شهرستان میانه همچنین از آغاز انتقال ۱۶۰ کانکس به روستاهای زلزله زده خبر داد و ادامه داد: ۱۰۰ کانکس توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، ۳۰ کانکس توسط شرکت ایرانسل و ۳۰ کانکس نیز توسط شهرداری کلانشهر تبریز در حال انتقال به مناطق زلزله زده شهرستان میانه هستند.

 

مشایخی اعلام کرد: تا دیروز، یک هزار و ۷۰۰ نفر از سرپرستان خانوار در مناطق زلزله زده به بنیاد مسکن مراجعه کرده و تقاضای خود را برای دریافت کمک مالی ۱۰۰ میلیون ریالی و یا احداث اتاقک‌های پیش ساخته برای اسکان موقت ارائه کرده اند و اقدامات لازم در حال انجام است.

  • نوشته شده
  • در جمعه 24 آبان 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی