Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 6 خرداد 1399
En
تاریخ : شنبه 25 آبان 1398
کد 705

فرماندار هشترود:

بازیافت ۳۰۰۰ تن زباله با راه‌اندازی واحد بازیافت در شهرستان

فرماندار هشترود در جلسه پويش پاكسازى محیط زيست، با بیان اینکه انباشت زباله در محیط های عمومی به یک معضل عمده تبدیل شده است، گفت: ریشه بسیاری از این مسائل که در جامعه اتفاق می افتد فرهنگی بوده و راهکار فرهنگی می طلبد.
امینیان افزود:  آسیب جدی و عمده در این زمینه، تخریب طبیعت و محیط زیست بواسطه زباله های پلاستیکی است که جلوه و سیمای نازیبایی به شهرها، روستاها و اماکن گردشگری و تفریحی می دهد.

وی گفت: بر این اساس جلسات کارگروه پاکسازی محیط در راستای ارائه راهکارهای اجرائی برای طرح پویش بهداشت یا پاکسازی محیط است که امروز این برنامه ها در سطح کشور به منظور حفاظت و صیانت از محیط زیست در حال انجام است

فرماندار هشترود اظهار داشت: پاکسازی محیط بیش از آنکه نیازمند دستورالعمل و آئین نامه باشد نیازمند فرهنگ حفاظت از محیط زیست است و تمامی دستگاه ها ضمن اینکه نسبت به کاهش زباله در حوزه خود مسئولیت دارند، لازم است با این مسئله به عنوان یک وظیفه انسانی و شهروندی برخورد کنند.

وی افزود: بر همین اساس سه شنبه های اول هر ماه به عنوان یک روز نمادین در راستای فرهنگ سازی در سطح جامعه، تمامی مسئولین ادارات به همراه کارکنان در یک حرکت جمعی نسبت به پاکسازی محیط شهر و منطقه خود اقدام کنند.

امینیان از اعضای کارگروه خواست تا از اقشار و گروه های تاثیرگذار جامعه جهت پیوستن به پویش بهداشت طبیعت دعوت کنند تا از ظرفیت این افراد در راستای ترویج و نهادینه سازی فرهنگ حفاظت از محیط زیست استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه در شهر هشترود ۱۸ تن زباله توسط شهرداری جمع آوری می شود، افزود: در صورتی که فرهنگ تولید زباله کم در بین مردم نهادینه شود بسیاری از مشکلات بدون نیاز به نهادهای دولتی مرتفع خواهند شد.

امینیان با اشاره به ارائه طرح بازیافت زباله و تبدیل آن به سوخت هیدروکربن توسط یکی نوآوران شهرستان در هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی، گفت: این طرح هم اکنون در مرحله تجاری سازی است و در صورت راه‌اندازی واحد بازیافت در شهرستان سالانه ظرفیت بازیافت ۳۰۰۰ تن زباله و تبدیل آن به سوخت هیدروکربن در شهرستان را خواهیم داشت.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 25 آبان 1398
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هشترود