Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 6 خرداد 1399
En
تاریخ : شنبه 25 آبان 1398
کد 706

فرماندار هشترود:

بهسازى راه‌هاى روستايى اولويت اصلى تخصيص اعتبارات روستاهاى فاقد دهيارى است

فرماندار هشترود در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با موضوع روستاهای فاقد دهیاری، گفت: در شهرستان هشترود مجموعا ۶۰ روستا داریم که فاقد دهیاری هستند.
امینیان گفت: تا سال ۹۶ هیچگونه اعتباری برای این روستاها در نظر گرفته نمی‌شد اما از آن سال به بعد طبق قانون برنامه ششم اعتبارى برای این روستاها تخصيص يافته که در اختیار فرمانداری‌ها قرار می‌گیرد تا پس از بررسى ‌های لازم توسط کمیته برنامه ریزی شهرستان هزینه شود.

فرماندار هشترود با بیان اینکه در دو سال گذشته میزان اعتبار روستاهای فاقد دهیاری شهرستان ۶۷۰ میلیون تومان  بوده است، گفت: طبیعی است که با این میزان از منابع در طی دو سال برای ۶۰ روستا عملا نمی‌توان انتظار اجرای پروژه‌های بزرگ را داشته باشیم و حتی تقسیم همین رقم در بین ۶۰ روستا عملا توجیه‌پذیر نیست لذا کمیته برنامه ریزی شهرستان باید با اولویت بندی این روستاها و شناسایی مسائل و مشکلات اصلی، برخی اقدامات اولیه و ضروری را برای کاهش مسائل و مشکلات مردم انجام دهد.

وی با اشاره به شیوه نامه و دستورالعمل اجرائی موجود در مورد روستاهای فاقد دهیاری گفت: باتوجه به اینکه اکثر روستاها از نعمت برق بهره‌مند هستند عمده تمرکز ما در انجام کارهای عمرانی بر روی بهسازی راه‌های روستائی، جمع آوری آب های سطحی روستا و رساندن آب شرب به روستاهاست.

امینیان بر ضرورت مشارکت اهالی روستا در تامین بخشی از منابع مالی برای اجرای پروژه‌های عمرانی تاکید کرد و اظهار داشت: رقم در نظر گرفته شده برای روستاها ناچیز بوده و لذا لازم است خود اهالی نیز در انجام طرح‌ها و پروژه‌ها همیاری و مشارکت فعال داشته باشند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا با شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در روستا و سرمایه‌گذاری بر روی این توانمندی‌ها روز به روز شاهد کاهش تعداد روستاهای فاقد دهیاری مهاجرت معکوس به روستا و افزایش جمعیت روستاها باشیم.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 25 آبان 1398
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هشترود