پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 15 فروردين 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 29 آبان 1398
کد 718

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:

سازمان‌های مردم‌نهاد در تبیین اهمیت و ضرورت امنیت پیش‌قدم باشند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در تسهیل ارتباط بین مردم و حاکمیت، گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در تبیین اهمیت و ضرورت امنیت و قدردانی از تلاشگران این عرصه پیش‌قدم باشند.
علیار راستگو در جلسه انتخاب نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد در شورای توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد استان، با اشاره به حوادث اخیر در برخی از شهرهای کشور، اظهار داشت: نفوذ جریان‌های معاند به اعتراض‌های مردمی، موجب برخی اتفاقات شد که بدون تردید از بیرون کشور هدایت می‌‌شد.

وی با اشاره به پخش گسترده اغتشاشات در رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه، گفت: هدف دشمنان این بود که در ادامه حوادث عراق و لبنان، آشوب‌ها را به داخل ایران بکشانند و اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، تنها یک بهانه بود.

راستگو با بیان اینکه رسانه‌های معاند حساب ویژه‌ای بر روی حوادث تبریز باز کرده بودند، افزود: اعتراض‌ها در دو نقطه شهر تبریز انجام شد که خوشبختانه با تسلط کامل دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و خویشتن‌داری نیروی انتظامی، اجازه سوءاستفاده به اغتشاش‌گران داده نشد و مردم هم از همان ساعات اولیه، صف خود را از آشوب‌طلبان جدا کردند.

وی اضافه کرد: مردم هوشیار و انقلابی تبریز در راهپیمایی روز سه‌شنبه نیز در محکومیت این حوادث و قدردانی از تلاشگران عرصه امنیت راهپیمایی کردند که در کل کشور بی‌نظیر بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امنیت برای هر جامعه‌ای فوق‌العاده مهم و حیاتی است، افزود: این موضوع باید در هر فرصتی برای مردم تبیین شود و سازمان‌های مردم‌نهاد باید در این زمینه پیش‌قدم باشند.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت به فعالیت سمن‌ها، گفت: تقویت سمن‌ها و استفاده از ظرفیت آنها برای ارتباط‌گیری با مردم و انعکاس مشکلات و مسائل لایه‌های مختلف اجتماعی از جمله سیاست‌های دولت است.

راستگو با اشاره به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر تشکیل شورای توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد، گفت: این شورا با هدف جلوگیری از موازی‌کاری در صدور پروانه‌های فعالیت و انسجام‌بخشی به فعالیت سمن‌ها و مشارکت آنان در مدیریت مسائل مربوط به سمن‌ها تشکیل شده است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 آبان 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی