Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 24 مرداد 1401
کد 7203

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی:

ریل گذاری صحیح جامعه، نیازمند تقویت حوزه بانوان است

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که ریل گذاری صحیح جامعه و تقویت جامعه نیازمند تقویت حوزه بانوان است، گفت: یکی از مهم‌ترین ضعف‌هایی که در جوامع مختلف دیده می‌شود، فقدان نگاه نظام مند به حوزه زن و خانواده است. در اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی نکات بسیار مهمی در رابطه با زن و خانواده آمده که مشخص می‌سازد این حوزه حتی بر سایر حوزه‌های جامعه تاثیرگذار است اما متاسفانه با کمبود نگاه نظام مند به این حوزه مواجه هستیم.
زهرا کوهی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های استان، با اشاره به اهمیت توجه به تفاوت‌ها و چالش‌های موجود در جامعه، قطعا بانوان شاخص، اثرگذار، مبتکر و متفکر بسیاری در نقاط مختلف استان و کشور ما هستند که می‌توانند در عرصه های ملی و بین المللی کارها را پیش ببرند.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل ستاد جمعیت استان، افزود: وضعیت سالمندی در استان چندان خوب نبوده و بحث افزایش جمعیت و فرزندآوری به باورهای درون فردی بازمی‌گردد. آذربایجان شرقی یک استان صنعتی است و افزایش سالمندان و کاهش جمعیت به کاهش نیروی انسانی صنعت می‌انجامد.

وی با اشاره به پیگیری جدی مسائل بانوان استان به خصوص در حوزه بیمه، گفت: بانوان خانه دار بسیاری در استان هستند که بایستی ارزش کار خانگی آن‌ها کوچک شمرده نشود. سند تحول دولت سیزدهم در حوزه بانوان نیز اگر اجرایی شود یک کار بسیار ارزشمندی خواهد بود. در این سند، هفت کارگروه از جمله نشاط اجتماعی، زیست عفیفانه و کسب و کار پایدار به دست خود مردم اداره خواهد شد.

وی هم‌چنین از طراحی مجموعه کسب و کار منسجم برای بانوان استان خبر داد و گفت: تدوین کتب درسی در همراه ساختن پدر و مادر و تحصیل برخی دوره‌‍‌ها به همراه فرزندان باید در حوزه کلان کشوری عملیاتی شود.

کوهی در خصوص بحث جوانی جمعیت نیز افزود: اگر ازدواجی باشد جمعیتی خواهد بود و باید ابتدا بر روی تشکیل خانواده در جامعه کار کنیم و بر روی تحکیم و تثبیت آن نیز برنامه ریزی داشته باشیم. چرا نباید ازدواج آسان با وجود دختران و پسران مجرد بسیاری در جامعه کم باشد.

وی در ادامه در خصوص موضوع حجاب نیز اظهار کرد: حجاب میوه عفاف است و عفاف در رفتار، گفتار و نگاه وجود دارد. حجاب یک امر زنانه بوده و ظرافت‌های این حوزه برای زنان است البته کسی که ظاهر مناسبی ندارد را نمی‌توان از دایره عفاف به دور دانست و از طرفی ما اصلا نباید در این خصوص قضاوتی داشته باشیم و از سوی دیگر ملزم به رعایت قانون در محیط‌های مختلف هستیم.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 24 مرداد 1401
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی