Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 1 شهريور 1401
کد 7259

با حضور معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور؛

جلسه کمیته پدافند غیرعامل در منطقه آزاد ارس برگزار شد

جلسه کمیته پدافند غیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس با حضور معاون فنی و زیر بنائی سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی تشکیل شد.
مصطفی طزری، معاون فنی و زیر بنائی سازمان پدافند غیرعامل کشور در این جلسه با اشاره به وقایع و خرابکاری‌های سال‌های اخیر در زیرساخت های کشور به ویژه در حوزه صنایع، عمده علل وقوع آنها را سهل انگاری و عدم توجه به الزامات پدافند غیرعامل عنوان و بر اهمیت رعایت الزامات پدافند غیرعامل در سطح استان و به ویژه منطقه آزاد ارس تأکید کرد.

وی همچنین بر جدا سازی اینترنت از اینترانت، شناسایی دارایی ها، احصای آسیب پذیری ها و برآورد تهدیدات و تهیه و اجرای طرح جامع پدافند غیر عامل منطقه آزاد را مهم برشمرد.

محمد بیگ، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به حوزه های مختلف پدافند غیرعامل و تنوع تهدیدات و تغییر مداوم ماهیت آنها بر لزوم رصد و پایش این تهدیدات و تدوین و اجرای انواع طرح های پدافندی برای مقابله با آنها تاکید کرد.

وی همچنین آموزش نیروهای انسانی و تربیت متخصصین حوزه های پدافند غیرعامل را برای پیشگیری و کاهش مخاطرات مختلف را حائز اهمیت دانست.

عطاپور، فرماندار شهرستان جلفا نیز با اشاره به ویژگی منطقه از جمله همجواری با کشور های آذربایجان و ارمنستان, بحث آلودگی رودخانه ارس، سد سازی کشور ترکیه در بالادست رودخانه ارس و سایر موارد و  مشکلات مربوط، اختصاص اعتبار ویژه از محل اعتبارات پدافند غیرعامل و مدیریت بحران جهت انجام مطالعه و اجرای طرح های مربوطه به منظور آمادگی و مقابله برای تهدید های احتمالی را درخواست کرد.

کیانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس هم با اشاره به آغاز تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل منطقه، متذکر شد: با توجه به اینکه منطقه آزاد ارس صنعتی ترین منطقه آزاد کشور است از این رو بایستی رعایت الزامات پدافند غیرعامل را در جانمایی شرکت ها، به خصوص کارخانجات شیمیایی مد نظر داشته باشیم.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 1 شهريور 1401
  • توسط - پدافند غیر عامل