Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 5 شهريور 1401
کد 7331

به مناسبت هفته دولت؛

نشست تبیینی "سبک زندگی اسلامی با محوریت زندگینامه شهیدان رجایی و باهنر" برگزار شد

نشست تبیینی "سبک زندگی اسلامی با محوریت زندگینامه شهیدان رجایی و باهنر" ویژه بانوان فعال استان در حوزه‌های مختلف در محل استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در این نشست اظهار داشت: دولتمردان در 43 سال انقلاب، خدمات ارزشمندی به جامعه کرده­اند و یکی از معیارهای مهم برای خدمت‌گزار بودن در جمهوری اسلامی، مردمی بودن و خدمت خالصانه است.
 
زهرا کوهی افزود: شهیدان رجایی و باهنر نماد صداقت و خدمت بی‌منت به مردم و انقلاب بودند و اگرچه دوره خدمت‌گزاری این دو شهید بزرگوار کوتاه بود اما در همین مدت کوتاه تأثیری به جای گذاشتند که بعد از سالیان طولانی همچنان از آنان به عنوان الگوی خدمت و ساده‌زیستی یاد می‌شود.

وی گفت: هفته دولت فرصتی گرانبها برای تشریح و تبیین اقدامات دولت مردمی در نخستین سال فعالیت خود است و بانوان فعال در دستگاه‌های اجرایی باید به درستی عملکرد دولت را تبیین کنند.
 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه الگوی زن مسلمان، الگویی مستقل از دیدگاه‌های غرب و شرق است، گفت: این الگو همان چیزی است که یک بانوی اثرگذار در جامعه با رعایت اصول و چارچوب خانواده دارد.
 
وی همچنین اولویت‌های حوزه امور بانوان و خانواده را نقد و بررسی شاخص‌های عدالت جنسیتی، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توجه به حوزه جمعیت عنوان کرد.
 
میکائیل جمال‌پور، رئیس دانشگاه پیام نور استان و مریم یوسفی از اساتید حوزه علمیه نیز در این نشست به تبیین سبک زندگی اسلامی با محوریت زندگی‌نامه شهیدان رجائی و باهنر پرداختند.

 
آلبوم تصاویر همایش سبک زندگی شهیدان رجایی و باهنر

  • نوشته شده
  • در شنبه 5 شهريور 1401
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی