Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 8 شهريور 1401
کد 7468

به مناسبت هفته دولت؛

دیدار جمعی از بانوان نخبه استان با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی

جمعی از بانوان نخبه استان به مناسبت هفته دولت با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دیدار کردند.
زهرا کوهی در این دیدار، با تشریح تدوین برنامه‌های حوزه زنان و خانواده استان براساس سند تحول دولت مردمی، گفت: با توجه به مسائل، مشکلات و دغدغه‌های حوزه اجتماعی، زنان و خانواده و همچنین ظرفیت‌های موجود در این حوزه، برنامه های مدونی تهیه شده است.
 
وی با اشاره به موضوعات راهبردی حوزه زنان و خانواده استان مانند نقش‌آفرینی بانوان و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، از راه اندازی 7 کارگروه استانی با موضوعات گفتمان‌سازی الگوی سوم زن، جمعیت، کسب‌وکار پایدار، تحکیم بنیان خانواده، زیست عفیفانه، نشاط اجتماعی، حقوق و مسئولیت های زنان خبر داد و استفاده از ظرفیت های حلقه های میانی در راستای اجرای برنامه‌ها را از اهداف اداره کل امور زنان و خانواده استان اعلام کرد.
 
حجت‌الاسلام آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی هم در این دیدار بحث عفاف و حجاب را یکی از موارد مهم اجتماعی دانست و گفت: باید به این نکته توجه کرد که عفاف تنها مختص بانوان نیست و مردان نیز باید رفتار عفیفانه داشته باشند.
 
وی پرداختن به موضوعاتی نظیر حضور کودکان و نوجوانان در مساجد را بسیار مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه انسان از کودکی به محیطی که رشد می‌یابد خو گرفته و علاقمند می‌شود، لذا هیات امنای مساجد باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 8 شهريور 1401
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی