Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 6 آذر 1398
کد 749

با حضور رئیس جمهور؛

پروژه خط‌آهن میانه- بستان‌آباد با اعتبار 5 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور روز چهارشنبه با حضور در ایستگاه راه آهن بستان آباد، دستور افتتاح و بهره برداری رسمی از خط آهن میانه- بستان آباد را صادر کرد.
این خط ریلی در 6 قطعه و به طول 132 کیلومتر با هزینه  5 هزار میلیارد تومان از ایستگاه میانه شروع شده و با گذر از مسیر کوهستانی و عبور از شهرهای ترکمانچای و تیکمه داش به ایستگاه راه آهن بستان آباد متصل می شود .

 در فاز بعدی این طرح، مسیر 71 کیلومتری بستان آباد به ائل گلی تبریز بهره برداری خواهد شد.

طرح احداث راه آهن میانه- بستان آباد- تبریز به طول 203 کیلومتر با هدف کاهش 114 کیلومتر مسیر ریلی از شمال غرب به مرکز کشور، با اعتبار 14هزار و 140 میلیارد ریالی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که با اتمام عملیات اجرایی این طرح زمان حرکت قطار تهران - تبریز حدود 5.5 ساعت کاهش می یابد و این امر در کاهش هزینه های تمام شده جابجایی کالا و مسافر داخلی و همچنین رشد سهم ایران در ترانزیت بین المللی در منطقه نقش اساسی دارد.

اشتغال زایی برای 200 نفر و ظرفیت جابجایی سالانه 7 میلیون تن بار و 2 میلیون نفر مسافر از مزایای این طرح توسعه ای در استان آذربایجان شرقی است.

همچنین با بدرقه دکتر روحانی نخستین قطار مسافربری ایستگاه بستان آباد با 159 مسافر که از خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران  شهر بستان آباد هستند، به مقصد مشهد مقدس به حرکت درآمد.

در این طرح ریلی اولین محموله ریل ملی تولید ذوب آهن اصفهان نصب شده است.
 
آلبوم تصاویر افتتاح راه‌آهن میانه- بستان‌آباد با حضور رئیس جمهور

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 6 آذر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی