Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 21 شهريور 1401
کد 7533

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت‌های غنی نیروی انسانی استان در رشد و بالندگی صنعت سینما

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ظرفیت استان از نظر نیروی انسانی غنی در صنعت سینما و فیلم، گفت: از این ظرفیت باید در رشد و بالندگی صنعت سینمای استان و شکوفایی استعدادهای سینمایی و ارتقای سطح آثار و محصولات سینمایی استفاده کرده و در سطح ملی و بین المللی این استعدادها را مطرح کنیم.
عابدین خرّم در نشست اعضای هیئت مدیره انجمن سینمای استان، اظهار داشت: تبریز به لحاظ داشتن سابقه تاریخی در حوزه فرهنگ و هنر در سطح ملی و بین المللی دارای ظرفیت عالی برای رشد خلاقیت در آثار سینمایی است و هنرمندان، نویسندگان، کارگردانان و تهیه کنندگانی داریم که استعدادهای نابی دارند؛ اما متاسفانه هم‌افزایی لازم بین آنها وجود ندارد و باید موانع این امر را از میان برداشت.

وی ادامه داد: سینما در کشور و در استان ما به عنوان منشا سبک زندگی ملی و دینی نقش ایفا می کند و ظرفیت الگوسازی و شخصیت پردازی دارد و می تواند به تغییر ذائقه های ملی و دینی در مخاطب به عنوان حرکت نمادین منجر شود. 

استاندار آذربایجان شرقی افزود:برگزاری جشنواره های متعدد در استان و تنوع اثرها نشان از تغییر در سبک زندگی متناسب با باورهاست و برگزاری جشنواره اقوام نیز به عنوان یک ایده فوق العاده است که اتحاد و انسجام ملی را افزایش می‌دهد.

وی در پایان گفت: به وضعیت سینمای استان امیدوارم و پایه این امیدواری در خودآگاهی اخلاقی است که در بین هنرمندان استان مشهود است.

مهدی حیدری، رئیس انجمن سینماگران استان نیز در این دیدار گفت: این انجمن بزرگترین تشکل تخصصی سینما در شمال غرب ایران است و 600 عضو دارد که در قالب 9 کمیته تخصصی سازمان‌دهی شده اند.

وی با اشاره به چالش تامین لوازم تصویربرداری و آماده سازی فیلم در استان گفت: تقاضا داریم مدیریت ارشد استان حمایت لازم را در این خصوص داشته باشد تا هنرمندان بتوانند بدون دغدغه به خلق آثار باارزش بپردازند.

وی افزود: با توجه به سابقه برگزاری موفق 15 دوره قبل، انجمن در صدد است 16 امین دوره جشنواره فیلم کوتاه تبریز را در مقیاس ملی برگزار کند.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 شهريور 1401
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی