Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 10 خرداد 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 7 آذر 1398
کد 761

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

نگاه کارشناسان اجتماعی و فرهنگی به مسائل باید عالمانه و هوشمندانه باشد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: کارشناسان حوزه های اجتماعی و فرهنگی باید مسائل کشور را به شکل عالمانه و هوشمندانه و با رویکرد اجتماعی و فرهنگی تحلیل کنند.
بدر شکوهی در نشست تخصصی کارشناسان امور اجتماعی فرمانداری‌های استان، افزود: نگاه به مقوله مهم توسعه باید متوازن و همه جانبه باشد و برای اظهار نظر در حوزه اجتماعی و فرهنگی افق دید باید روشن شود.

وی خاطرنشان کرد: برای دستیابی به توسعه پایدار ضروری است مسیر و چشم انداز روشنی ترسیم شود که در این راستا، تدوین اطلس اجتماعی و فرهنگی شهرستان‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: مردم فهیم ایران اسلامی در کلیه حوزه ها همراهی چشمگیری با مسئولان نظام داشته اند و در مراحل مختلف آمادگی خود را برای دفاع از انقلاب نشان داده اند که این امر نقش سرمایه اجتماعی را در حل معضلات جامعه نشان می دهد.

شکوهی همچنین تجربه راه اندازی دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه نشین تبریز را تجربه موفقی در خدمت رسانی به مردم محروم و آسیب پذیر عنوان کرد و بر ضرورت استفاده از این تجربه موفق در سایر شهرستان های استان تاکید کرد.

وی در خصوص اقدامات اجتماعی و فرهنگی در مناطق زلزله زده استان نیز گفت: بعد از وقوع زلزله، جلسه ای با متولیان امر و دستگاه های خدمت رسان برگزار و برتسریع در مداخلات اجتماعی و فرهنگی و اعزام سریع مراکز اورژانس اجتماعی به شهرستان های هدف تاکید شد.

شکوهی خاطرنشان کرد: عملکرد دستگاه ها به صورت مستمر در این حوزه ها مورد پایش قرار می گیرد.
در این نشست کارشناسان امور اجتماعی فرمانداری ها گزارشی از اقدامات و عملکرد شهرستان ها در حوزه اجتماعی و فرهنگی ارایه کردند.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 7 آذر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی