Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 7 خرداد 1399
En
تاریخ : شنبه 9 آذر 1398
کد 767

در آستانه آغاز فرایند اجرایی انتخابات مجلس یازدهم؛

نشست مشترک فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات و هیأت نظارت بر انتخابات استان برگزار شد

در آستانه آغاز روند اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نام‌نویسی از داوطلبان این انتخابات، نشست مشترک فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات و هیأت نظارت بر انتخابات استان با حضور استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در این نشست با اشاره به نقش تأثیرگذار مردم در نظام جمهوری اسلامی، گفت: مردم‌سالاری دینی یک روش بدیع در بین نظام‌های سیاسی دنیاست و در هیچ کشوری به اندازه ایران، رأی مردم در منصه ظهور و بروز نیست.

وی تأکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به طور متوسط هر سال یک انتخابات آن هم با مشارکتی که در سطح دنیا کم‌نظیر است برگزار شده و این یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مشارکت، امنیت، سلامت و قانون‌گرایی، کلیدواژه‌های انتخابات امسال است، افزود: گرچه در آستانه انتخابات مجلس هم همانند قضایای اخیر، شیطنت‌هایی از سوی جریان‌های معاند و ضدانقلاب صورت خواهد گرفت؛ اما از بابت مشارکت مردم در انتخابات نگرانی نداریم؛ چرا که ملت ایران در مقاطع مختلف، هوشیاری و آگاهی خود را نشان داده‌اند و در شرایط سخت‌تر با انگیزه بیشتر در صحنه حضور یافته‌اند.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه رسالت اصلی مجریان و ناظران انتخابات، تأمین سلامت انتخابات است، گفت: رمز موفقیت در انجام این رسالت، قانون‌گرایی و اجرای بی‌کم‌وکاست قانون است.

وی بر بی‌طرفی کامل مجریان و ناظران انتخابات تأکید کرد و گفت: تمام دست‌اندرکاران انتخابات باید نگاه بی‌طرفانه و بی‌غرضانه به افراد و جریان‌های سیاسی داشته باشند.

پورمحمدی افزود: سلامت انتخابات از همه چیز مهم‌تر است و خواسته اصلی ما از مجریان و ناظران انتخابات این است که دقت کنند تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی با بیان اینکه همه باید تابع رأی و اراده مردم باشند، افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، رأی مردم حق‌الناس است و اگر مواردی از دخالت دست‌اندرکاران انتخابات به نفع یا ضرر افراد و جریان‌های سیاسی مشاهده شود به هیچ وجه از آن چشم‌پوشی نخواهیم کرد.
 


::: صمد عزیزی بهروز، رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان نیز در این جلسه با بیان اینکه انتخابات، تجلی اراده مردم است، گفت: انتخابات امسال، اولین انتخابات بعد از چهل سالگی انقلاب است و چشم دوست و دشمن به این انتخابات دوخته شده است.

صمد عزیزی بهروز افزود: خروجی عملکرد مجریان و ناظران انتخابات در معرض دید مردم و ناظران داخلی و خارجی است و همه دست‌اندرکاران انتخابات باید در حیطه وظایف خود به قانون عمل کنند.

وی بر رعایت بی‌طرفی کامل از سوی مجریان و ناظران انتخابات تأکید کرد و گفت: تعامل هیأت‌های اجرایی و نظارت انتخابات در روند اجرایی انتخابات آتی راهگشاست و همه اعضای این هیأت‌ها در حوزه‌های انتخابیه باید نسبت به این امر اهتمام کنند.

در این نشست، اعضای ستاد انتخابات و فرمانداران و بخشداران استان نیز به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل مختلف انتخاباتی پرداختند و آخرین هماهنگی‌های لازم در آستانه  آغاز فرایندهای اجرایی انتخابات مجلس یازدهم را اتخاذ کردند.
  
  • نوشته شده
  • در شنبه 9 آذر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی