Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 7 اسفند 1399
En
تاریخ : شنبه 9 آذر 1398
کد 769

استاندار آذربایجان شرقی:

افزایش قیمت کالاها و خدمات مطلقاً ممنوع است/ لزوم استمرار و تقویت نظارت بر عرضه کالاهای اساسی

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر استمرار و تقویت نظارت بر بازار کالاهای اساسی از سوی دستگاه‌های مسئول، گفت: هرگونه افزایش قیمت کالاها و خدمات با هر عنوان ممنوع است و دستگاه‌های نظارتی باید این مسأله را به شدت کنترل کنند.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان، با بیان اینکه خوشبختانه تعادل در بازار استان برقرار است و مشکل خاصی نداریم، افزود: دستگاه‌های نظارتی بعد از افزایش قیمت بنزین، جدی‌تر از گذشته ورود کرده و توانستند در این شرایط سخت، قیمت‌ها را کنترل کنند.

وی با تأکید بر اینکه نظارت بر قیمت کالاها و خدمات باید همچنان با جدیت ادامه داشته باشد، افزود: با توجه به اینکه تنها قیمت بنزین افزایش یافته و سایر حامل‌های انرژی افزایش قیمت نداشته‌اند، بنابراین هیچ دلیلی برای افزایش قیمت کالاها و خدمات وجود ندارد.

پورمحمدی اضافه کرد: در برخی از حوزه‌ها مانند حمل‌ونقل که قیمت بنزین بر روی هزینه‌های آنها تأثیر دارد، باید با ارائه تسهیلات، یارانه یا سهمیه سوخت، این افزایش هزینه را جبران کرد تا از افزایش قیمت برای مصرف‌کننده جلوگیری شود.

وی تأکید کرد: تولیدکنندگان هم تلاش کنند با کم کردن هزینه‌های تولید و حذف واسطه‌ها، قیمت محصولات خود را ثابت نگه دارند تا بهانه‌ای برای سوءاستفاده فراهم نشود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اغتشاش‌های اخیر به بهانه افزایش قیمت بنزین، گفت: دشمنان در صدد فرصت هستند تا بر موج اعتراض‌های مردمی سوار شوند و اهداف خود را پیاده کنند  که یکی از مهم‌ترین ابزارهای آنان، اختلال در بازار کالاهای اساسی مردم است.

وی با بیان اینکه تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، تکلیف شرعی، اخلاقی و قانونی مسئولان امر است، افزود: امروز در یک جنگ اقتصادی قرار داریم و کسانی که با مخفی کردن کالاها یا گران‌فروشی، از پشت به مردم خنجر می‌زنند باید به شدت با آنها برخورد شده و به آنها اجازه فعالیت داده نشود.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه کالاهای اساسی باید به وفور در اختیار مردم باشد، گفت: در جنگ اقتصادی باید از پشتوانه خود اطمینان داشته باشیم؛ بر این اساس تأمین کالاهای مورد نیاز مردم باید جزو اولویت‌های مسئولان باشد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین برنامه‌ریزی و آمادگی دستگاه‌های مسئول برای تأمین میوه شب عید را خواستار شد و اعلام کرد که در جلسه بعدی کمیسیون تنظیم بازار در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.

در این جلسه نحوه تأمین، تولید و عرضه برخی از کالاها و خدمات اساسی نظیر نان، مواد پروتئینی، کرایه ناوگان حمل‌ونقل و لاستیک بررسی و گزارش اتحادیه‌های مرتبط ارائه شد.

همچنین گزارشی از روند نظارت و بازرسی از نحوه عرضه و قیمت‌گذاری کالاهای اساسی و خدمات مورد نیاز مردم ارائه و در خصوص آن بحث و تبادل نظر شد. 
  • نوشته شده
  • در شنبه 9 آذر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی