Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 5 بهمن 1399
En
تاریخ : يکشنبه 10 آذر 1398
کد 773

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:

نخستین نمایشگاه تخصصی پدافند کالبدی در استان برگزار می شود

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی پدافند کالبدی در استان، هدف از برگزاری این نمایشگاه را شناسایی و معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت های شرکت های استانی در عرصه مطالعات، پژوهش و تولیدات حوزه کالبدی عنوان کرد و خواستار بهره گیری از همه ظرفیت استان در برگزاری این نمایشگاه شد.
محمدباقر آقایی در بخش از دیگری از سخنان خود اظهار داشت: شناسایی آسیب پذیری های شهرها در برابر تهدیدات انسان ساخت، قدمی موثر و کارآمد در جهت ایمنی شهروندان است، چرا که عصر حاضر عصر آسیب پذیری است و شکل دهی به شهرنشینی ایمن و پایدار، از طریق حاکمیت شهری و برنامه ریزی در جهت بازدارندگی از مخاطرات امکان پذیر است.

وی، پدافند غیرعامل شهری که راهبرد آمادگی در شرایط اضطرار یا راهبرد بازدارندگی نیز شناخته می شود را پاسخگوی نیاز شهروندان برای حفاظت در برابر بحران های طبیعی و تکنولوژیک شهری معرفی کرد و افزود: رعایت اصول و الزامات پدافند غیرعامل می تواند کل پیکره کشور که همان زیر ساخت ها و روساخت ها است، حفظ و صیانت کند.

در این جلسه، مقرر شد کمیته برگزاری نمایشگاه تخصصی پدافند کالبدی با حضور سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان، انجمن صنفی مهندسین مشاور استان و انجمن صنفی پیمانکاران عمران استان و شهرداری جهت فراهم کردن مقدمات برگزاری این نمایشگاه تشکیل شود.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 آذر 1398
  • توسط اداره کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی