Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 5 بهمن 1399
En
تاریخ : سه شنبه 26 آذر 1398
کد 867

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:

ضرورت یکپارچه کردن سازمان‌های مردم‌نهاد/ سمن‌ها حلقه وصل مردم با حاکمیت هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر یکپارچه کردن سازمان‌های مردم نهاد گفت: حمایت و هدایت سازمان های مردم نهاد باید از یک مسیر واحد صورت گیرد.
علیار راستگو در کارگاه آموزشی توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد آذربایجان شرقی، با اشاره به فعالیت حدود ۸۰۰ سمن فعال در سطح استان اظهار کرد: سازمان های مردم نهاد وظیفه ایجاد تعادل و تعامل بین حاکمیت و مردم را برعهده دارند و طرح مشکلات و ارائه راهکارها از سوی سمن ها می تواند در این بین راهگشا باشد.

وی، از سازمان‌های مردم نهاد به عنوان اثربخش ترین گروه‌های جامعه نام برد و گفت: افق دید و نگاه ما به سمن ها نگاه گذری و تزئینی نیست، چرا که سمن‌ها نمایندگی مردم را بر عهده دارند و در اصل آن چه را که باید حاکمیت انجام دهد آنها متقبل شده اند.

راستگو خواستار طرح مشکلات و ارائه راهکارها از سوی سازمان‌های مردم نهاد شد و گفت: حکومت به تنهایی نمی‌تواند با جمعیت ۸۰ میلیونی ارتباط داشته باشد، از این رو سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند به عنوان حلقه واسط امور را راهبری کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نقش سمن ها در ارتقای فرهنگ جامعه را مورد تاکید قرار داد و افزود: ارتباط فراگیر سمن ها با مردم و حاکمیت می‌تواند در راستای حل مشکلات مردم ثمربخش باشد.

وی با تأکید بر ضرورت معرفی داشته ها و اقدامات شاخص سمن‌های استان گفت: اگر اقدام شاخصی در محدوده شهرستان ها توسط سمن ها صورت می گیرد انتظار می رود که این اقدام با تبادل اطلاعات و تجربیات در اختیار دیگر سمن ها در سطح استان و حتی کشور قرار گیرد‌.

راستگو با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود سازمان‌های مردم‌نهاد انتخابات فراگیر و گسترده را در دستور کار خود قرار دهند و دو وظیفه اصلی نمایندگان مجلس یعنی قانون گذاری و نظارت را در بین مردم تشریح کنند.

وی با اشاره به غیر سیاسی بودن سازمانهای مردم نهاد خاطرنشان کرد: همه ما باید بی‌طرفی را در فرآیند انتخابات رعایت کرده و اجازه سوء استفاده برخی افراد را ندهیم.

راستگو همچنین به روند اجرایی انتخابات در استان اشاره کرد و با بیان اینکه این انتخابات برای نخستین بار با قانون جدید برگزار می شود گفت: باتوجه به قانون جدید عوامل اجرایی و نظارت حق اظهار نظر در ارتباط با جریان های سیاسی را ندارند‌.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 26 آذر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی