يکشنبه 14 خرداد 1402
تاریخ : دوشنبه 19 دي 1401
کد 8734

فرماندار اهر خبر داد:

برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و ورزشی شیور در روستای جوبند

فرماندار اهر از برگزاری دومین دوره جشنواره فرهنگی و ورزشی شیور در روستای جوبند خبر داد.
ابوالفضل غنی‌زاده در جلسه هماهنگی جشنواره فرهنگی و ورزشی شیور، اظهار داشت: جشنواره فرهنگی و ورزشی شیور در روستای جوبند، تأثیر مثبتی درپی داشت و موجب شده تا از سایر روستاها نیز مشتاق برگزاری جشنواره باشند.
 
فرماندار اهر با اشاره به این‌که شیور به‌عنوان نماد پُرافتخار، آن‌چنان معرفی نشده است، افزود: برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند به معرفی ظرفیت‌های منحصربه‌فرد شیور منجر شود.
 
وی بر لزوم تأسیس خانه محیط زیست در روستای جوبند تأکید کرد و گفت: با توجه به معدن‌کاری که در دامنه کوه شیور اتفاق می‌افتد، برای جبران خسارت معدن‌کاری و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی؛ توسعه جنگل‌کاری به منظور تقویت پوشش گیاهی و جنگلی شیور ضروری است.
 
غنی‌زاده تصریح کرد: برای جشنواره فرهنگی و ورزشی شیور مسیر و هدف تعریف شود تا با حرکت‌های مغرضانه به سمت و سوی سیاسی هدایت نشود، همچنین انتظار داریم جشنواره شیور صرفاً به محلی برای سخنرانی مسئولان استانی و شهرستانی تبدیل نشود، قرار نیست جشنواره‌ای که با هدف شور و نشاط برای مردم ترتیب می‌یابد به همایش سخنرانی تبدیل شود.
 
فرماندار اهر با تأکید بر این‌که توسعه صنعت گردشگری شهرستان اهر در جشنواره‌های فرهنگی هدف‌گذاری شود، بیان کرد: جشنواره فرهنگی و ورزشی شیور بایستی به سمت عامل مؤثر برای تقویت زیرساخت‌های روستای جوبند هدایت و از این جشنواره به نفع برندسازی محصولات بومی استفاده کنیم.
 
وی بر ضرورت همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و اهالی روستای جوبند در برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره فرهنگی و ورزشی شیور تأکید کرد.

غنی‌زاده همچنین از برگزاری جشنواره زیبایی‌نمایی اسب [شو سواری] در مسیر گردشگری جاده اهر-مشگین‌شهر خبر داد و یادآور شد: به منظور توسعه جشنواره‌های فرهنگی، ورزشی و گردشگری، برای اولین‌بار جشنواره زیبایی‌نمایی اسب سال آینده توسط باشگاه سوارکاری ماندگار در شهرستان اهر برگزار می‌شود
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 19 دي 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی اهر