Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 23 مرداد 1399
En
تاریخ : يکشنبه 1 دي 1398
کد 896

با حضور در روستای هولیق؛

استاندار آذربایجان شرقی شب یلدا را با زلزله‌زدگان شهرستان سراب سپری کرد

استاندار آذربایجان شرقی طولانی‌ترین شب سال را در کنار اهالی روستای زلزله‌زده هولیق از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب حضور یافت و از نزدیک در جریان وضعیت زندگی و اسکان زلزله‌زدگان این منطقه قرار گرفت.
دکتر محمدرضا پورمحمدی با حضور در خانه‌های تعدادی از اهالی این روستا، شب یلدا را به مردم استان و هموطنان مناطق زلزله‌زده تبریک گفت و روزهای خوب و خوشی را برای آنان آرزو کرد.

همچنین با حضور استاندار آذربایجان شرقی 500 بسته مواد غذایی بین زلزله‌زدگان شهرستان سراب توزیع شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در بازدید از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان سراب، از پیشرفت کار بازسازی ابراز رضایت کرد و گفت: اسکان دائم مردم در این مناطق آغاز شده و اگر شرایط جوی اجازه دهد بخش عمده این کار تا پایان امسال انجام خواهد شد.

وی افزود: در شهرستان سراب حدود یک‌هزار واحد مسکونی تخریب شده بود که 200 نفر تقاضای ساخت اتاقک اسکان موقت را داشتند و برای بقیه افراد نیز وام بلاعوض 10 میلیون تومانی پرداخت شد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: واحدهای آسیب‌دیده شهری هم توسط کارشناسان بنیاد مسکن ارزیابی و برای دریافت تسهیلات بازسازی به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: محل‌های نگهداری احشام نیز در مناطق زلزله‌زده استقرار یافته و کار ساخت آنها به خوبی پیش می‌رود.

دکتر پورمحمدی از همراهی مردم مناطق زلزله‌زده استان با دستگاه‌های مسئول نیز قدردانی کرد و گفت: مردم نجیب این مناطق با وجود همه مشکلات قدردان خدمت‌گزاران خود هستند و مسئولان نیز با تمام وجود برای حل مشکلات آنها می‌کوشند.

 
آلبوم تصاویر دیدار استاندار با زلزله‌زدگان سراب در شب یلدا

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 1 دي 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی