Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 23 مرداد 1399
En
تاریخ : دوشنبه 2 دي 1398
کد 901

فرماندار ویژه مراغه:

بهره‌گیری از ظرفیت صندوق کارآفرینی امید در راستای توسعه اقتصادی و اشتغال زایی

فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: بهره‌گیری از ظرفیت صندوق کارآفرینی امید، توسعه اقتصادی و اشتغالزایی را سرعت می‌بخشد.

حمید شکری در نشست صندوق کارآفرینی امید، با تاکید بر استفاده تمامی دستگاه ها از ظرفیت های این صندوق،  افزود: برنامه ریزی برای شناسایی طرح های اشتغالزا از سوی دستگاه های اجرایی با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی واین صندوق انجام شود.

وی ادامه داد: حمایت از طرح های اشتغالزای روستایی، خرد و کارا از جمله اقداماتی است که توسط صندوق کارآفرینی امید با ارائه تسهیلات مناسب انجام می شود.

وی اضافه کرد: صندوق کارآفرینی امید در حقیقت روزنه امید برای حمایت از اشتغال و توسعه تولید در شهرستان هاست.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌شرقی گفت: این صندوق در سالجاری ۷.۲ میلیارد تومان تسهیلات کارا به واحدهای تولیدی استان پرداخت کرده است.

محمد کریم زاده افزود: برای بهره‌مندی طرح های اشتغالزا و نیز واحدهای راکد تولیدی در استان، تسهیلات مناسبی در قالب طرح اشتغال پایدار از سوی این صندوق ارائه می شود.

وی ادامه داد: اعتبارات مورد نیاز تسهیلات طرح اشتغال پایدار از محل صندوق توسعه ملی تامین می شود که می تواند زمینه ساز توسعه اقتصادی در منطقه و کشور شود.

وی اضافه کرد: در این راستا، تا سقف ۴ میلیارد تومان برای واحدهای تولیدی و صنعتی راکد در استان با نظارت اداره کل کار و صندوق کارآفرینی تخصیص خواهد یافت.

مدیر صندوق کارآفرینی مراغه نیز گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱.۷ میلیارد تومان تسهیلات برای ۳۷ طرح اشتغال زای خرد و کوچک در این شهرستان پرداخت شده است.

علی جوان افزود: این میزان تسهیلات در مقایسه با سال گذشته که ۳۵ طرح با ۶۰۰ میلیون تسهیلات بوده، از افزایش مناسبی در میزان تسهیلات روبرو بوده است.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 2 دي 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه