Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 23 مرداد 1399
En
تاریخ : دوشنبه 2 دي 1398
کد 910

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

شهروندان تبریزی از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند/ لزوم تشدید نظارت بر اجرای طرح‌های ترافیکی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ادامه وضعیت پایداری هوای شهر تبریز، از شهروندان تبریزی خواست تا سفرهای غیرضروری خود را حذف و از خروج دانش‌آموزان، سالمندان و بیماران از خانه جلوگیری کنند.
جواد رحمتی در جلسه اضطراری کارگروه کاهش آلودگی هوای تبریز، با اشاره به تعطیلی مدارس تبریز در سه روز گذشته، گفت: تعطیلی مدارس ضمن اینکه باعث کاهش تردد وسایط نقلیه و در نتیجه کاهش عوامل آلایندگی هوا می‌شود، اما بیشتر برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان است.

وی افزود: در این شرایط انتظار داریم که خانواده‌ها احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند و از ترددهای غیرضروری مخصوصا خارج کردن دانش‌آموزان و کودکان از خانه پرهیز کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شاخص آلودگی هوای تبریز در حال حاضر در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است، افزود: برای اینکه آلودگی بیشتر از این افزایش نیابد لازم است شهروندان سفرهای غیرضروری خود را حذف کنند و برخی فعالیت‌های آلاینده مانند فعالیت‌های عمرانی و صنعتی واقع در محدوده و اطراف شهر نیز متوقف شود.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی نیز باید اجرای طرح‌های ترافیکی نظیر LEZ و زوج‌وفرد را جدی‌تر از قبل دنبال کند و از تردد وسایط نقلیه آلاینده و دودزا بویژه در بخش‌های مرکزی شهر جلوگیری کند.

رحمتی با بیان اینکه پیشگیری از آلودگی هوا از وظایف کارگروه کاهش آلودگی هواست، افزود: در شرایط وارونگی هوا، آلودگی طبیعی است؛ اما باید تلاش شود تا عوامل آلاینده به حداقل برسد.

در این جلسه تعطیلی مدارس ابتدایی تبریز در روز سه‌شنبه، توقف عملیات عمرانی بویژه کارخانه‌های آسفالت و تولید شن و ماسه، توقف فعالیت صنایع آلاینده در محدوده شهر تبریز و توقف فعالیت‌های ورزشی در فضای آزاد به تصویب رسید.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 2 دي 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی