Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 23 مرداد 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 4 دي 1398
کد 929

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور:

پروژه قطار شهری تبریز نیازمند تخصیص اوراق مشارکت ویژه است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به پیشرفت قابل توجه پروژه قطار شهری تبریز گفت: به منظور تسریع در اجرای این پروژه تخصیص اوراق مشارک ویژه مورد نیاز است.

مهدی جمالی نژاد روز چهارشنبه در بازدید از فاز سه خط یک متروی تبریز خاطرنشان کرد: بودجه پیشنهادی دولت برای تخصیص اوراق مشارکت امسال ۵ هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با سال گذشته که رقمی افزون بر ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود کاهش داشته است اما امیدواریم این موضوع در مجلس به میزان سال گذشته افزایش یابد.

وی ادامه داد: به رغم اینکه در طی سالهای گذشته در کلانشهر تبریز در بحث حمل و نقل ریلی از دیگر کلانشهرها عقب بود در طی دو سال گذشته با قدرت بیشتری فعالیت ها در جریان بوده و امروز شاهد دو نوبته بودن فعالیت ها هستیم.

وی گفت: برخی از شهرها مثل مشهد اگر از کلان شهری همچون تبریز جلو افتادند به خاطر اوراق قابل توجهی بود که در سال‌های دور دریافت کردند و امسال امیدواریم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز مبلغ قابل توجهی اوراق در اختیار شهر تبریز قرار گیرد تا موتور محرکی برای پروژه باشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، از حمل و نقل ریلی به عنوان گرانترین حمل و نقل ها نام برد و گفت: توسعه حمل و نقل ریلی زیرساخت های خاص خود را طلب می‌کند از این رو به عنوان یکی از حمل و نقل های گران‌قیمت شناخته شده است و این موضوع حمایت های ویژه شهرداری و وزارت کشور را طلب می‌کند.

وی ادامه داد: با سهمیه بندی بنزین یکی از موضوعاتی که مورد استقبال خوب مردم قرار گرفت استفاده از حمل و نقل عمومی بوده است و بدون شک زیرساخت‌های این موضوع باید تسهیل و تسریع شود و به حق کلانشهرها نیز دغدغه افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی را جدی گرفته و مصمم به ارائه خدمات بیشتر در این راستا هستند.

جمالی نژاد بر استفاده از فضاهای ایستگاهی برای تولید ثروت توسط شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: در شرایط سخت اقتصادی شهرداری ها می توانند با ادارات دولتی همچون راه و شهرسازی کارهای جدیدی را برای تولید ثروت و مقدمه‌ای برای تسریع پروژه مترو آغاز کنند.

وی اظهارکرد: استفاده از فضاهای ایستگاهی برای تولید ثروت در کنار اوراق مشارکت می تواند تاثیر بسزایی در پیشرفت حمل و نقل ریلی در شهرها داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از توان سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در تمامی پروژه ها باید مورد توجه قرار گیرد و تنها در پروژه های کلان خلاصه نشود چرا که با سپردن پروژه‌ها به سرمایه گذاران بخش خصوصی حضور مردم را در تمام پروژه ها شاهد خواهیم بود و امیدواریم شهرداری ها این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 4 دي 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی