پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 1 بهمن 1398
En
تاریخ : شنبه 7 دي 1398
کد 941

فرماندار اسکو:

مدرسه باید به مکانی شوق انگیز برای دانش آموز تبدیل شود

فرماندار اسکو در جلسه شورای آموزش و پرورش ضمن تبریک هفته نهضت سواد آموزی به تمامی خدمتگزاران عرصه تعلیم و تعلم گفت: نگرش و نگاه نو نسبت به برنامه‌هاي آموزشی باید در دستور کار مدارس باشد.
رضی منش افزو: برنامه‌هاي آموزشی در كنار درسهاي رايج به ويژه در دوره آموزش عمومي بايد مشتمل بر هنر، ورزش، گردش های تفريحي، علمی، موسيقی باشد. در صورت وجود اين فعاليتها در مدرسه، دانش‌آموزان با اشتياق وارد مدرسه می شوند؛ زيرا اين فعاليتها برای آنان شوق‌انگيز و شادی آور است.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان اسکو با اشاره به این نکته که باید مدارس را به مکانی شاد و شوق انگیز برای دانش آموزان تبدیل کنیم بر کاهش عوامل درونی مدارس از طریق مدیران تاکید کرد و افزود؛ در صورت تحقق این امر مسائلي از قبيل افت تحصيلي، ترك تحصيل، گريز و عدم تعلق به مدرسه در بين دانش‌آموزان وجود نخواهد داشت.

رضی منش با بیان اینکه مدارس باید به مکان‌هایی برای آموزش هنر باهم زیستن تبدیل شود و به مباحثی مانند مهارت زندگی کردن، لذت بردن از زندگی، گفتگو کردن، شاد بودن ، چگونه اندیشیدن ،خلاق بودن، ریسک پذیر بودن پرداخته شود ابراز امیدواری کرد آموزش‌ها خصوصا در مقاطع ابتدایی به سمت هنر چگونه زیستن و لذت بردن از زندگی سوق پیدا کند

وی خاطر نشان کرد؛ خروجی ۱۲ سال تلاش آموزش و پرورش باید تربیت افرادی جامعه پذیر،قانون مدار و  اجتماعی و مشارکت جو باشد افزود؛ این همان موضوعی است که نظام آموزشی نوین دنبال می کند که در این شیوه کیفیت آموزش است که اهمیت ویژه می یابد

رضی منش گفت؛ نباید هر مشکلی را در آموزش و پرورش و جامعه معطوف به مسائل مالی و حل آن را منوط به امکانات اقتصادی نماییم افزود؛ این نگاه نتیجه نگاه سنتی به برنامه‌ريزی آموزشی است؛ در حالی که رويكرد نوين به برنامه های آموزشی، نتيجه‌گرا و کیفیت گراست و به محصول و برون‌دادها توجه دارد و #فرآيند_ياددهی_يادگيری را مدنظر قرار می دهد.

فرماندار شهرستان اسکو گفت؛ آموزش و پرورش به عنوان گسترده ترین دستگاه فرهنگی کشور باید در حل مسائل و مشکلات جامعه و آسیب های اجتماعی احساس مسئولیت بیشتری داشته باشد، چرا که ابزارهای لازم برای تنظیم و یا  کنترل آسیبهای اجتماعی را دارد و باید با برنامه ریزی دقیق در جهت این حل این موضوع اجتماعی گام بردارد.
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 7 دي 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو