پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 10 فروردين 1399
En
تاریخ : يکشنبه 8 دي 1398
کد 974

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:

پدافند غیرعامل، سرمایه‌گذاری برای پیشگیری از آسیب‌پذیری ‌زیرساخت‌هاست

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی، پدافند غیرعامل را سرمایه گذاری جهت پیشگیری از آسیب پذیری زیرساخت ها عنوان کرد و رسالت اصلی آن را حفاظت از زیرساخت ها و منابع انسانی دانست.
محمدباقر آقایی در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان ملکان با محوریت تهدیدات زیستی، نوع تغذیه و امنیت غذایی را یکی از مولفه های اصلی سلامت جامعه معرفی کرد و همکاری و تعامل تمامی ادارات در این زمینه را خواستار شد.

وی، مولفه های بازدارندگی پدافند غیرعامل را آمادگی، آموزش و برنامه ریزی و تمرین و ممارست از طریق رزمایش و مانور ذکر کرد و اظهار داشت: تمامی ادارات تهدیدات موجود در حوزه کاری خود را احصا کرده و اقدامات لازم برای بازدارندگی را بعد از کسب مجوز از اداره کل پدافند غیرعامل انجام دهند.

خانی، فرماندار ملکان نیز گزارشی از اقدامات شورای پدافند غیرعامل شهرستان در زمینه پیشگیری و مقابله با تهدیدات زیستی ارائه کرد و توجه به امنیت منابع آب روستایی و شهری و انتقال خط لوله گاز را مورد تاکید قرار داد.

بهداد، مدیرکل دامپزشکی استان نیز با اشاره به اهمیت غذایی جامعه و نقش مهم طیور در اقتصاد کشور، مقابله و پیشگیری از شیوع بیماری آنفولانزا را ضروری دانست و رصد و پایش تهدیدات مربوط را خواستار شد.

وی همچنین از اقدامات مثبت شهرستان ملکان در معدوم سازی کانون های آلوده و کنترل بیماری مذکور قدردانی کرد.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 8 دي 1398
  • توسط اداره کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی