Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 7 اسفند 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 12 دي 1398
کد 998

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

نظارت بر بازار باید کارآمدتر و جدی‌تر باشد/ ضرورت برخورد با گران‌فروشی در استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مسئولان امر، نظارت خوبی بر ممانعت از افزایش خودسرانه قیمت کالاهای اساسی مردم در بازار دارند افزود: نظارت بر روند تثبیت قیمت‌ها باید کارآمدتر و جدی‌تر بوده و متناسب با قانون با متخلفین برخورد شود.
علی جهانگیری در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان با قدردانی از سازمان صمت به دلیل افزایش بازدیدهای نظارتی از واحدهای مختلف صنفی و بنکداری در استان گفت: میزان تخلفات برخی واحدهای صنفی از زمان افزایش قیمت بنزین نیز افزایش یافته که باید نظارت ها استمرار داشته و با متخلفین متناسب با قانون برخورد شود.

وی ادامه داد: نظارت بر قیمت کالاهای اساسی مردم نیز باید کارآمدتر و جدی تر بوده و نتیجه این بازرسی‌ها از طریق رسانه ملی و سایر رسانه ها اطلاع رسانی شود.

وی عنوان کرد: این اطمینان را به مردم می دهیم که به دنبال ایجاد آرامش و ثبات در بازار هستیم و تمامی تلاش خود را برای ثبات و کاهش قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در بازار انجام می دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در ادامه با اشاره به ممنوعیت افزایش قیمت کالاها و اقلام مورد نیاز مردم تصریح کرد: قیمت بسیاری از کالاهای اساسی مردم پس از افزایش قیمت بنزین، نه تنها افزایش نیافته بلکه تثبیت شده و تنها در چندین مورد خاص، شاهد افزایش های جزیی هستیم.

جهانگیری همچنین از آمادگی تمامی دستگاه های متولی برای توزیع کامل میوه شب عید در تبریز و سایر شهرستان های استان خبر داد.

در این جلسه، رییس سازمان صمت، مدیرکل تعزیرات حکومتی، رییس اتاق بازرگانی تبریز و تعدادی دیگر از مسئولان به بیان عملکرد و نقطه نظرات خود در برخورد با گرانفروشی و سایر تخلفات پرداختند.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 12 دي 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی