يکشنبه 14 خرداد 1402

.
جبارعلی ذاکـــری
معاون هماهنگی امور عمرانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
توسعه هر منطقه‌ای نیازمند توسعه زیرساخت‌های آن است/ بخش خصوصی برای توسعه منطقه‌ای عزم جدی دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های صنعتی کشور است که هم در مناطق مرکز و هم شهرستان‌های این استان در زمینه توسعه صنعت گام‌های مهمی برداشته شده و طبق برنامه مدون استانی در سال گذشته نیز توسعه در این مناطق بیشتر شکل گرفته است.
چهارشنبه دهم خرداد 1402

ایستگاه راه‌آهن خاوران در ایستگاه پایانی/ خط‌آهن بستان‌آباد-تبریز در آستانه افتتاح رسمی

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز با حضور در ایستگاه راه‌آهن خاوران که در آستانه بهره‌برداری رسمی است، با قطار از این ایستگاه عازم تهران شد.
يکشنبه هفتم خرداد 1402

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
یکی از مشکلات جدی در شهرداری‌ها عمر کوتاه مدیریت شهری است/ اقدام اساسی برای مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز انجام نشده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مشکل جدی شهرداری‌ها عمر کوتاه مدیریتی مدیران شهری است، گفت: این موضوع از مهم ترین مشکلات در مدیریت شهری است و شهرداران سیاست‌گذاری‌های بلندمدتی ندارند و بهتر است برای بهره‌وری بیشتر طول مدیریت شهرداران را طولانی کنیم.
چهارشنبه سوم خرداد 1402

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
برنامه‌ریزی مناسب در مدیریت شهری با دانستن نظر شهروندان امکان‌پذیر است

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی جلب مشارکت مردم بویژه در مدیریت شهری را سبب موفقیت در امور خواند و گفت: با دانستن نظر شهروندان می توان به برنامه ریزی متناسب پرداخت.
شنبه بیست و سوم ارديبهشت 1402

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
طرح شهید احمدی روشن می‌تواند در تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت راهگشا باشد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: یکی از معضلات ما عدم ارتباط تنگاتنگ صنعت و دانشگاه است که برگزاری رویدادهایی مثل طرح شهید احمدی روشن می تواند نقش تسهیل‌گر را در این زمینه ایفا کند.
پنجشنبه بیست و یکم ارديبهشت 1402

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خبر داد:
احیای 45 معدن راکد در آذربایجان شرقی/ فعالیت 554 معدن در سطح استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ایجاد و توسعه صنایع پایین دستی در حوزه معدن یکی از برنامه های راهبردی دولت است؛ از احیای ۴۵ معدن راکد در سال جاری در استان خبر داد.
چهارشنبه سیزدهم ارديبهشت 1402

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شوراهای اسلامی روستاها بستر همواری برای رفع دغدغه‌های اجتماعی روستاییان بوده‌اند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی تشکیل شوراهای اسلامی را نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و سرفصل جدیدی در تحقّق مردم‌سالاری دینی و ارتقای سطح مشارکت حقیقی مردم در اداره امور کشور دانست.
شنبه نهم ارديبهشت 1402

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌ شرقی تاکید کرد:
تسریع در اجرای آزادراه مراغه - هشترود/ تخصیص اعتبارات لازم در سال جاری

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌ شرقی خواستار سرعت بخشیدن به اجرای پروژه آزادراه مراغه- هشترود شد.
شنبه نهم ارديبهشت 1402

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
مرحله اول ساخت زندان تبریز با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مرحله اول طرح ساخت زندان جدید تبریز با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
سه شنبه بیست و دوم فروردين 1402

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
لزوم استمرار حرکت انقلابی و جهادی آبرسانی به روستاهای استان در سال جدید

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از مسئولان و دست‌اندرکاران آبرسانی به روستاهای استان، بر استمرار حرکت انقلابی و جهادی در این زمینه در سال جدید تاکید کرد و خواستار انعکاس خدمات انجام‌گرفته به مردم شد.
سه شنبه بیست و دوم فروردين 1402

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
عزم همگانی برای کاهش تصادفات جاده‌ای ضروری است/ مسیرهای گردشگری استان باید ایمن‌سازی شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بروز تصادفات جاده‌ای در شهرستان‌های اهر، مراغه، مرند و میانه در ایام نوروز، خواستار توجه جدی فرمانداران این شهرستان‌ها به موضوع شورای ترافیک شد.
چهارشنبه نهم فروردين 1402

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌ شرقی خبر داد:
کاهش 7 درصدی تصادفات با وجود افزایش ترددهای جاده‌ای در استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی پذیرش مسافران نوروزی در ارس را خوب ارزیابی کرد و با تمجید از اقدامات موثر ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس در ارائه خدمات، افزود: خوشبختانه با وجود افزایش تردد جاده‌ای در استان، تصادفات ۷ درصد کاهش داشته است.‌
سه شنبه هشتم فروردين 1402
  ١- هدايت و نظارت بر واحدهاي استاني دستگاه هاي اجرائي در تهيه و تنظيم طرح هاي زيربنايي، اقتصادي و عمراني با توجه به نيازها، تجارب و اولويت هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي استان.
  ٢- نظارت عاليه بر برنامه هاي عمراني و گزارش گيري مستمر از پيشرفت پروژه هاي عمراني روستاها و شهرها و اعلام عدم پيشرفت به واحدهاي استاني دستگاه هاي اجرائي مربوطه به منظور رفع موانع.
  ٣- نظارت عاليه و مراقبت و هماهنگي در اجرا و پيشرفت برنامه هاي عمراني (ملي- استاني)
  ٤- انجام اقدامات لازم در زمينه تشكيل جلسات شوراي آب، شوراي فني استان و شوراي برنامه ريزي و ساير شوراها و كميسيون ها و كميته هاي مربوطه برحسب مورد.
  ٥- تهيه و تنظيم گزارش هاي نظارتي از عملكرد واحدهاي استاني دستگاه هاي اجرايي و ارزش يابي آنها در راستاي اجراي پروژه هاي عمراني و آثار و نتايج اقتصادي- اجتماعي آنها به منظور استفاده بهينه در تدوين برنامه هاي ملي، منطقه اي و محلي.
  ٦- بررسي هاي لازم و نظارت بر انجام مطالعات در زمينه اجراي طرح ها و برنامه هاي واحدهاي استاني دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي انقلاب اسلامي استان به منظور پيشبرد برنامه هاي عمراني و همچنين ارائه نظرات در اين زمينه به شوراي برنامه ريزي و توسعه استان.
  ٧- حمايت از شوراهاي اسلامي استان و نظارت بر فعاليت آنها مطابق قوانين و مقررات.
  ٨- مطالعه و بررسي وضع مناطق روستايي و شهري استان به منظور دستيابي به نيازهاي زيربنايي و تسهيلات رفاهي و اولويت بندي آنها و پيگيري اعتبارات مربوط از منابع مختلف.
  ٩- تهيه و تنظيم معيارها و ضوابط لازم براي تعيين اولويت هاي طرح هاي عمراني در مناطق روستايي و شهري و همكاري با واحدهاي ذيربط در اين زمينه با وزارت كشور.
  ١٠- نظارت و پيگيري بر امر تهيه و تنظيم گزارش جامع از عملكرد واحدهاي استاني دستگاه هاي اجرايي و ارزش يابي آنها در راستاي اجراي پروژه هاي عمراني و آثار اجتماعي و اقتصادي آنها به منظور استفاده بهينه در تدوين برنامه هاي ملي، منطقه اي و محلي.
  ١١- نظارت بر پروژه هاي عمراني در مناطق شهري و روستايي از محل اعتبارات ابلاغي.
  ١٢- بررسي و تهيه قيمت هاي پايه استان و ضرايب منطقه اي با توجه به شرايط خاص هر منطقه و پيشنهاد به مراجع ذيربط براي تأييد.
  ١٣- نظارت و بررسي اعتبارات شهرداري ها و هدايت و راهنمايي هاي لازم در اتخاذ روش هاي صحيح و رعايت اولويت ها در چارچوب طرح ها و برنامه ها.
  ١٤- نظارت، بررسي و اظهارنظر در خصوص برنامه ها، اعتبارات و مسائل مالي ساليانه شهرداري ها كه به تصويب شوراي اسلامي شهر مي رسد.
  ١٥- بررسي موقعيت مناطق شهري و روستايي استان به منظور دستيابي به نيازهاي زيربنايي و تسهيلات رفاهي و برآورد اعتبار موردنياز و پيگيري لازم از طريق وزارت كشور.
  ١٦- انجام اقدامات لازم به منظور تشكيل و يا حضور فعال در جلسات، مجامع، شوراها، كميته ها، كارگروه ها و كميسيون ها حسب مورد و نظارت بر تهيه و تنظيم صورتجلسات و پيگيري مصوبات.
  ١٧- نظارت بر پيشبرد طرح ها و پروژه ها و رفع موانع اجراي پروژه ها در واحدهاي استاني دستگاه هاي اجرائي، نظارت بر اجراي طرح هاي تملك دارائي سرمايه اي به منظور ارزيابي ازنظر مطابقت عمليات و نتايج حاصله با اهداف و خط مشي ها و سياست هاي تعيين شده و مقايسه پيشرفت كار با جداول زماني و اعمال كنترل هاي لازم و تنظيم گزارش هاي مربوطه و اعلام نتايج به مراجع ذيربط.
  ١٨- نظارت بر اجراي آئين نامه مربوط به معادن شن و ماسه و خاك رس معمولي در سطح استان.
  ١٩- مطالعه و بررسي وضع روستاها و شهرهاي استان ازنظر تأسيسات رفاهي به منظور شناخت و تعيين نيازهاي مالي و خدماتي روستاها و شهرداري ها و پيگيري تأمين آنها برابر مقررات.
  ٢٠- تعيين اولويت بندي طرح ها و برنامه ها و پروژه ها براي تخصيص اعتبارات لازم.