يکشنبه 14 خرداد 1402

.
مرتضی موحدنیـــا
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
برنامه‌ریزی مناسب در مدیریت شهری با دانستن نظر شهروندان امکان‌پذیر است

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی جلب مشارکت مردم بویژه در مدیریت شهری را سبب موفقیت در امور خواند و گفت: با دانستن نظر شهروندان می توان به برنامه ریزی متناسب پرداخت.
شنبه بیست و سوم ارديبهشت 1402

اطلاعیه؛
اعلام نتایج بررسی مدارک داوطلبان سه‌برابر ظرفیت آزمون استخدامی نیروهای کار معین شهرداری‌های آذربایجان شرقی

دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نتیجه بررسی مدارک ارائه‌شده داوطلبان سه‌برابر ظرفیت آزمون استخدامی نیروهای کار معین شهرداری‌های استان را اعلام کرد.
يکشنبه بیست و سوم بهمن 1401

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:
تحویل 9 دستگاه ماشین‌آلات سنگین و 2 دستگاه خودروی آتش‌نشانی به شهرداری‌های استان

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از تحویل 9 دستگاه ماشین‌آلات سنگین و 2 دستگاه خودروی آتش‌نشانی به شهرداری‌های استان خبر داد.
پنجشنبه پانزدهم دي 1401

اطلاعیه؛
نتایج آزمون استخدامی شهرداری‌های آذربایجان شرقی، فردا - 4 دی - اعلام می‌شود

دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نتایج اولیه آزمون استخدامی شهرداری‌های استان روز یکشنبه 4 دی اعلام می‌شود.
شنبه سوم دي 1401

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
آزمون استخدامی شهرداری‌های استان روز جمعه 11 آذر برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از برگزاری آزمون استخدامی شهرداری‌های استان در روز جمعه 11 آذر ماه خبر داد.
يکشنبه ششم آذر 1401

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
آزمون استخدامی شهرداری‌های استان برگزار می‌شود

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از برگزاری آزمون استخدامی به منظور جذب نیروی انسانی متخصص در قالب قرارداد کارمعین در شهرداری های استان خبر داد.
سه شنبه دهم آبان 1401

اطلاعیه؛
آغاز ثبت‌نام داوطلبان آزمون استخدامی شهرداری‌های استان آذربایجان شرقی

دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه‌ای از آغاز ثبت‌نام داوطلبان آزمون استخدامی شهرداری‌های استان خبر داد.
پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1401

با حضور استاندار و معاون وزیر کشور؛
همایش ملی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرهای آذربایجان‌ شرقی برگزار شد

همایش و نمایشگاه ملی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرهای آذربایجان‌ شرقی پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه با مشارکت بخش خصوصی در تبریز برگزار شد.
پنجشنبه بیست و یکم مهر 1401

  ١- برنامه ريزي و بررسي دوره اي وضعيت شهرهاي استان از حيث امكانات، تأسيسات و تسهيلات رفاهي به منظور شناخت و تعيين كمبودها، نيازها و نارسائي هاي اجتماعي، فرهنگي، آموزشي، بهداشتي و رفاهي و... .
  ٢- همكاري با دفتر فني، امور عمراني و حمل و نقل و ترافيك استانداري به منظور تهيه و تنظيم معيارها و ضوابط لازم براي تعيين اولويت هاي طرح هاي عمراني در شهرها.
  ٣- نظارت بر امور مربوط به بررسي طرح هاي عمراني شهرداري ها پس از اخذ نظر دفتر فني، امور عمراني و حمل و نقل و ترافيك، به منظور استفاده از اعتبارات وزارت كشور و همچنين طرح هايي كه از محل اعتبارات عمراني كشور انجام مي گيرد.
  ٤- سازمان دهي و هدايت منابع درآمد شهرداري ها با رويكرد اتخاذ روش هاي مناسب در جهت ارتقاء سطح درآمد شهرداري ها و خودكفايي آنها.
  ٥- كنترل، نظارت و ارزيابي عملكرد شهرداري ها در سطح شهرها و سازمان هاي وابسته به آنها و تهيه گزارش هاي دوره اي جهت ارائه به مراجع ذيربط.
  ٦- بررسي موردي مصوبات شوراهاي اسلامي شهرها و شوراهاي اسلامي فرادست استان.
  ٧- برنامه ريزي و همكاري با اداره كل مديريت بحران استان در تعيين اولويت شهرها ازنظر مبارزه با خطرات ناشي از سيل و بلاياي طبيعي براي تخصيص اعتبارات لازم بر اساس قوانين و مقررات و مصوبات شوراي برنامه ريزي و توسعه استان و ساير شوراهاي مرتبط.
  ٨- فراهم آوردن موجبات تشكيل و تقويت شوراهاي اسلامي شهرها و فرادست آنها و ايجاد زمينه همكاري و هماهنگي لازم بين شوراهاي اسلامي شهرها و شهرداري ها و ساير دستگاه هاي اجرايي ذيربط در چهارچوب قوانين و مقررات مربوطه.
  ٩- برنامه ريزي براي جمع آوري، تهيه و به روزرساني آمار و اطلاعات موردنياز درزمينه شهرداري ها و شوراهاي اسلامي شهر و شوراهاي اسلامي فرادست استان و بررسي اقدامات و عملكرد آنها و گزارش هاي ارسالي از فرمانداري ها در اين زمينه.
  ١٠ - صدور و ابلاغ دستورالعمل هاي لازم به شهرداري ها به منظور ايجاد هماهنگي در تهيه طرح هاي توسعه شهري اعم از مالي و اعتباري، خدمات و عمراني.
  ١١ - نظارت بر روند توسعه فناوري اطلاعات در شهرداري ها و سازمان هاي وابسته.
  ١٢ - نظارت بر فرايند انتخاب و انتصاب شهرداران.
  ١٣ - نظارت بر حسن اجراي قوانين و مقررات مربوط به امور عمومي توسط شهرداري ها.
  ١٤ - ارائه خط مشي هاي لازم براي حل و فصل مشكلات و اختلافات ميان اعضاي شوراهاي اسلامي شهرها.
  ١٥ - نظارت بر فرايند انتخاب و انتصاب شهرداران و همچنين نحوه اجراي امور استخدامي شهرداري ها.
  ١٦ - هماهنگي و همكاري براي نيازسنجي دوره هاي آموزشي و برنامه ريزي و پيگيري اجراي آنها براي شهرداران، كاركنان شهرداري ها و اعضاي شوراهاي اسلامي شهرها و شوراهاي اسلامي فرادست در قالب برنامه آموزشي مصوب.
  ١٧ - برنامه ريزي و پيگيري در جهت برپايي همايش هاي استاني و شهرستاني با حضور اعضاء شوراهاي اسلامي شهرها و شوراهاي اسلامي فرادست به منظور تبيين سياست ها و خط مشي هاي عمومي دولت در استان و تشويق و ترغيب آنان جهت اجراي آن در حوزه نظارتي مربوطه.
  ١٨ - نظارت بر امور مربوط به بررسي شكايت هاي واصله از شهرداري ها، شوراهاي اسلامي شهرها و شوراهاي اسلامي فرادست و رسيدگي لازم بر اساس قوانين و مقررات و از طريق مراجع ذيصلاح.
  ١٩ - ارائه خط مشي هاي لازم جهت راهبري، هدايت و نظارت بر برنامه هاي پژوهشي شهرداري ها.
  ٢٠ - بررسي نيازها و اقدامات مالي شهرداري ها و نظارت بر انجام امور مربوط به حسابرسي آنها.
  ٢١ - برنامه ريزي براي تشكيل شوراي اداري و استخدامي شهرداري ها و شوراي پژوهشي امور شهري استان و ابلاغ مصوبات و پيگيري و نظارت بر اجراي آنها.
  ٢٢ - كنترل و نظارت بر انجام امور پرسنلي و استخدام شهرداري ها از طريق اجراي وظايف محوله به دبيرخانه شوراي اداري و استخدامي شهرداري هاي استان.
  ٢٣ - بررسي تعرفه پيشنهادي عوارض، بهاء خدمات و ساير درآمدهاي شهرداري ها و شوراهاي اسلامي شهرها و پيگيري انجام مراحل قانوني آن و ارائه پيشنهادهاي لازم به مراجع ذيربط.
  ٢٤ - شركت در كارگروه ها و كميسيون هاي مرتبط با شهرداري ها و شوراهاي اسلامي شهرها و شوراهاي اسلامي فرادست (كميسيون ماده ٥، تغيير كاربري اراضي و كميسيون مواد ١٠٠ و ٧٧ قانون شهرداري و...).
  ٢٥ - اتخاذ تدابير لازم به منظور درجه بندي و تأسيس شهرداري ها.
  ٢٦ - بررسي تشكيلات اداري پيشنهادي شهرداري ها و اساسنامه و تشكيلات اداري سازمان هاي وابسته به شهرداري ها جهت ارسال به سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور براي اصلاح و تصويب.
  ٢٧ - ارتباط مستمر با سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور به منظور هماهنگي در اجراي دستورالعمل ها و سياست هاي كلان دولت در شهرداري هاي استان.
  ٢٨ - هدايت و پيگيري تخصيص و جذب و توزيع اعتبارات مربوط به شهرداري ها از طريق وزارت كشور، سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور و سازمان برنامه و بودجه استان.
  ٢٩ - بسترسازي مناسب جهت جانشين پروري و حمايت از نيروهاي توانمند با رويكرد انتقال تجارب، برگزاري دوره هاي آموزشي، مشاركت دادن در انجام امور، تفويض اختيار و سازوكارهاي مناسب مديريتي.
  ٣٠- ارائه خط مشي و سازمان دهي فعاليت هاي دفتر، هدايت، هماهنگي، نظارت و ارزيابي عملكرد كاركنان تحت سرپرستي.