يکشنبه 14 خرداد 1402

فرماندار
تراب محمــــدی
معاون سیاسی و اجتماعی

با حکم استاندار؛
رئیس و اعضای ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی منصوب شدند

استاندار آذربایجان شرقی با صدور احکام جداگانه‌ای، رئیس و اعضای ستاد انتخابات استان در برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری را منصوب کرد.
يکشنبه هفتم خرداد 1402

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:
امیدآفرینی در بین مردم از مهم‌ترین وظایف بخشداران است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی، امیدآفرینی در بین مردم را از مهم‌ترین وظایف و اقدامات لازم توسط بخشداران عنوان کرد.
پنجشنبه چهارم خرداد 1402

در راستای آشنایی بیشتر مدیران با مباحث حقوقی؛
چهار دوره کارگاه آموزشی ویژه مدیران دستگاه‌های اجرایی آذربایجان شرقی برگزار شد

در راستای اجرای فصل جدید برنامه‌های آموزش حقوقی دستگاه‌های اجرایی، پیش از ظهر امروز (پنج‌شنبه) چهار دوره کارگاه آموزشی ویژه مدیران کل و مدیران و کارشناسان حقوقی دستگاه‌های اجرایی آذربایجان شرقی برگزار شد.
پنجشنبه چهارم خرداد 1402

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:
بیانیه گام دوم انقلاب مبنای برنامه‌ریزی برای جوانان باشد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اجرای برنامه‌های تاثیرگذار برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، گفت: آینده کشور به دست جوانان است و تحولات آینده کشور نیز به دست جوانان رقم خواهد خورد، لذا مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر نقش جوانان عزیز ایران اسلامی تاکید دارند.
سه شنبه دوم خرداد 1402

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:
دستگاه‌های مسئول در سامان‌دهی کودکان کار کوتاهی نکنند

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه وضعیت کودکان کار در استان نسبت به دو سال گذشته بهبود یافته و کارهای خوبی انجام یافته است؛ گفت: در این راستا دستگاه های مسئول چه در بخش دولتی و یا خصوصی نباید در برنامه ریزی ها کوتاهی کنند.
دوشنبه یکم خرداد 1402

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:
بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه اداره کشور و انقلاب اسلامی است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تنها یک متن نیست بلکه یک سند، نقشه و چراغ راه آینده اداره کشور و انقلاب اسلامی در سراسر جهان است.
يکشنبه سی و یکم ارديبهشت 1402

بازدید سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی و دبیر کمیسیون کارگری استان از شرکت چرخشگر

سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی به همراه دبیر کمیسیون کارگری شورای تامین استان از شرکت چرخشگر بازدید کرد و در جریان مسائل و مشکلات این واحد صنعتی قرار گرفت.
پنجشنبه بیست و هشتم ارديبهشت 1402

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:
رویکرد دولت سیزدهم در دور دوم سفرهای استانی توجه به مسائل فرهنگی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات ناشی از بی‌توجهی مدیران فرهنگی در ادوار گذشته به مسائل فرهنگی، گفت: رویکرد دولت سیزدهم در دور دوم سفرهای استانی توجه جدی به مسائل فرهنگی است.
دوشنبه بیست و پنجم ارديبهشت 1402

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
اهتمام جدی کلیه دستگاه‌های سطح استان برای تحقق امر جهاد تبیین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی بر اهتمام جدی کلیه دستگاه‌های سطح استان برای تحقق امر جهاد تبیین تاکید کرد.
يکشنبه بیست و چهارم ارديبهشت 1402

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:
داروهای ضروری و حیاتی بیماران خاص همواره باید در خط تولید باشند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: استانداری به عنوان دستگاه حاکمیتی وظیفه دارد هماهنگی های لازم بین دستگاه های استان را انجام داده و در صورت وجود مشکلات بیماران خاص را حل و فصل کند.
شنبه بیست و سوم ارديبهشت 1402

اطلاعیه شماره 1 ستاد انتخابات کشور؛
ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس از 19 آذر 1402 آغاز می‌شود

ستاد انتخابات کشور در نخستین اطلاعیه خود اعلام کرد ثبت نام از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۱۹ آذر ۱۴۰۲ آغاز و به مدت ۷ روز ادامه خواهد داشت.
چهارشنبه بیستم ارديبهشت 1402

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:
مناسبت‌های دینی و انقلابی فرصتی برای تبیین فرهنگ اسلامی و دستاوردهای انقلاب است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی مناسبت‌های مذهبی و انقلابی خرداد ماه را فرصتی برای تبیین ظرفیت‌های نهفته در فرهنگ دینی و آشنا کردن نسل جوان با دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و از مسئولان فرهنگی استان خواست تا از این فرصت برای برگزاری برنامه‌های آموزشی، تربیتی و بصیرت‌افزایی در ...
دوشنبه هیجدهم ارديبهشت 1402
  وظايف سياسي و اجتماعي:
  ١- نظارت عاليه بر فعاليت ها در راستاي تحقق برنامه هاي سياسي، اجتماعي دولت و ارتقاء مشاركت و حضور مؤثر مردم استان در فعاليتهاي سياسي و اجتماعي.
  ٢- زمينه سازي براي فعاليت مطلوب احزاب و تشكل هاي سياسي استان و نظارت بر فعاليت آنها.
  ٣- برنامه ريزي، نظارت و برگزاري انتخابات عمومي و ساير انتخاباتي كه به موجب قوانين و مقررات زير نظر استانداري يا فرمانداري ها برگزار مي شوند مطابق زمان بندي ابلاغي و مديريت امور اجرايي قبل و بعد از برگزاري انتخابات.
  ٤- نظارت بر امور مربوط به ايجاد، انتزاع، الحاق، ادغام، تغيير مركزيت و يا تبديل نقاط مختلف استان به روستا، دهستان، شهر، بخش، شهرستان در سطح استان در چارچوب ضوابط و تعاريف تقسيمات كشوري و مديريت تابعيت تقسيماتي نقاط جغرافيايي، اصلاح حريم و محدوده شهرها و بررسي ابهامات و اختلافات مرزي درون استاني و بين استاني.
  ٥- راهبري و مديريت نحوه نام گذاري و تغيير نام عناصر و واحدهاي تقسيمات كشوري در چارچوب دستورالعمل ارسالي وزارت كشور و طرح موضوع در كميسيون نامگذاري استان و بهنگام سازي اطلاعات مكاني، نقشه هاي تقسيمات كشوري و لايه هاي اطلاعاتي مرتبط با آن در مقياس هاي مورد نياز.
  ٦- هماهنگي و هدايت فرمانداران براي تحقق سياست هاي عمومي و برنامه هاي دولت.
  ٧- فراهم كردن موجبات گسترش آزادي هاي سياسي و اجتماعي در چارچوب قانون اساسي و قوانين مربوط به فعاليت احزاب، جمعيت ها و انجمن هاي سياسي و صنفي و انجمن هاي اسلامي و
  اقليت هاي ديني شناخته شده و نظارت بر حسن انجام امور مذكور.
  ٨- نظارت بر نحوه تكميل پرونده تشكل هاي صنفي و سياسي و پيگيري صدور مجوز مربوط به آنها و بررسي درخواست هاي اقشار و گروه ها در رابطه با برپايي اجتماعات و راهپيمايي ها  مطابق دستورالعمل هاي قانوني.
  ٩- نظارت برسامان دهي متكديان، معتادان، كودكان خياباني و آسيب ديدگان اجتماعي با همكاري واحدهاي استاني دستگاه هاي مسئول و مديريت مسائل، پديده ها، انحرافات و آسيب ها و ناهنجاري هاي فرهنگي و اجتماعي استان.
  ١٠ - نظارت برگردآوري و تجزيه و تحليل رويدادهاي خبري و گزارشات سياسي، امنيتي و اجتماعي استان و انعكاس به وزارت كشور.
  ١١ - برنامه ريزي و تلاش در جهت توسعه، نظارت و توانمندسازي سازمان هاي مردم نهاد.
  ١٢ - تعامل با دستگاه هاي ذيربط در مديريت و برنامه ريزي تأمين و افزايش سلامت و بهداشت مردم و پيشگيري از بيماري هاي واگيردار در استان.
  ١٣ - مديريت و نظارت برافزايش نشاط اجتماعي در استان با رويكرد توسعه ورزش همگاني و غني سازي اوقات فراغت جامعه به خصوص جوانان.
  ١٤ - هدايت فعاليت ها و برنامه ريزي به منظور ارتباط با نخبگان و شخصيت هاي ذي نفوذ مذهبي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي و برگزاري نشست ها به منظور آگاهي از ديدگاه هاي آنها و تبادل نظر در رابطه با امور مربوط به استان.
  ١٥ - نظارت بر برگزاري همايش هاي علمي مربوط به مسائل و مشكلات فرهنگي و اجتماعي و بزرگداشت نخبگان و مشاهير استان.