پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 15 فروردين 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 7 فروردين 1399
کد 1453

در ارتباط تصویری با رئیس جمهور از محل یکی از مراکز غربال‌گری استان؛

استاندار آذربایجان شرقی آخرین وضعیت استان در مقابله با بیماری کرونا را تشریح کرد

استاندار آذربایجان شرقی صبح امروز (پنج‌شنبه) در ارتباط تصویری با رئیس جمهور به تبیین آخرین وضعیت استان و عملکرد نهادهای مسئول در مقابله با بیماری کرونا پرداخت و گفت: بخشنامه امروز وزارت کشور مبنی بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تشدید ممنوعیت ها نیز از امشب در استان اجرا می شود.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در این ارتباط زنده و تصویری، با اشاره به آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در استان گفت: تا امروز نتیجه تست یک هزار و 94 نفر از بیماران استان، مثبت بوده و متاسفانه نزدیک به یکصد نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.
 
وی تعداد تخت های بیمارستانی استان را پنج هزار و 200 تخت اعلام کرد و گفت: تاکنون، 650 تخت بیمارستانی برای مداوای بیماران مبتلا به کرونا، اشغال شده است.
 
پورمحمدی، از تجهیز کامل تخت های بیمارستانی مورد نیاز در بخش های ICU خبر داد و افزود: به برکت اقدامات ارزشمند دولت یازدهم و دوازدهم در استان و تلاش شبانه روزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، هیچ مشکلی در ارتباط با امکانات و تجهیزات درمانی نداریم.
 
استاندار آذربایجان شرقی، دوره پیک اول کرونا را در استان مربوط به بازه زمانی 29 اسفند تا سوم فروردین اعلام کرد و گفت: امیدواریم با اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و همراهی بیش از پیش مردم بتوانیم این بیماری را قبل از دوره پیک دوم ریشه کن کنیم.
 
 پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تردد در جاده های استان بیش از 63 درصد کاهش یافته و اکثر مردم، همکاری خوبی با مدیریت استان و کادر بهداشت و درمان دارند. بخشنامه امروز وزارت کشور مبنی بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز از امشب در استان اجرا می شود.
 
وی به غربال گری و تب سنجی تمام سرنشینان خودروهای ورودی و خروجی به تبریز و سایر شهرستان های استان توسط جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: در روزهای آتی نظارت بر محدودیت تردد در جاده های مواصلاتی استان و ممانعت از ورود خودروهای غیربومی به استان تشدید می شود.
 
وی تصریح کرد: امسال هیچ یک از پارک ها و تفرجگاه های استان در روز سیزده فروردین، میزبان مردم نخواهند بود.
 
حجت الاسلام دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور نیز در این ارتباط زنده از تلاش های مدیریت ارشد استان و کادر بهداشت و درمان قدردانی کرد و خواستار رعایت توصیه های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا توسط مردم استان شد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 7 فروردين 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی