Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 7 خرداد 1399
En
تاریخ : شنبه 9 فروردين 1399
کد 1461

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تشریح کرد:

آخرین وضعیت اجرای طرح تقویت فاصله‌گذاری اجتماعی در آذربایجان شرقی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا، آخرین وضعیت اجرای طرح تقویت فاصله‌گذاری اجتماعی را در استان تشریح کرد.
علیار راستگو با بیان اینکه اجرای این طرح، از بامداد جمعه هشتم فروردین، همزمان با سراسر کشور در تمام شهرهای استان آغاز شده است، افزود: 11 دستگاه و سازمان در اجرای این طرح مشارکت دارند.
 
وی با اشاره به اینکه این طرح تا 20 فروردین اجرا می‌شود، گفت: در این طرح، ورود افراد غیربومی به داخل شهرها ممنوع است و برای متخلفان، جریمه 500 هزار تومانی و توقیف یک ماهه خودرو در نظر گرفته شده است.
 
راستگو با قدردانی از تلاش‌های نیروی انتظامی و پلیس راهور و همچنین همراهی خوب مردم در اجرای این طرح، گفت: این طرح در 72 نقطه استان و با فعالیت شبانه‌روزی 1500 نیروی فعال اجرا می‌شود و براساس گزارش فرمانداران تاکنون به خوبی اجرا شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: در دو روز گذشته، 25 هزار مورد تذکر به خودروهایی که قصد تردد داشته‌اند داده شده و از این میان، تنها 4 دهم درصد منجر به اعمال جریمه شده است.
 
راستگو تأکید کرد: این موضوع نشان‌دهنده همراهی خوب مردم در اجرای این طرح است و از رسانه‌ها انتظار داریم که با انتشار برخی اخبار غیرواقعی، این همراهی و زحمات دستگاه‌ها را نادیده نگیرند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه محدود کردن فعالیت صنوف، از دیگر محورهای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است، افزود: در مدت اجرای این طرح تنها فروشگاه‌های زنجیره‌ای، نانوایی‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی، داروخانه‌های پزشکی و دامپزشکی، سوپرمارکت‌ها و مراکز توزیع میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های مواد غذایی و پروتئینی، جایگاه‌های سوخت، واحدهای تعمیرات منازل، واحدهای تهیه غذای خانگی، خشکشویی‌ها، دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر الکترونیک خدمات قضایی مجاز به فعالیت هستند و فعالیت بقیه صنوف ممنوع است و واحدهای متخلف به مدت یک ماه پلمب می‌شوند.
 
راستگو اخبار مربوط به تعطیلی جایگاه‌های سوخت را تکذیب کرد و افزود: از زمان آغاز اجرای این طرح، 2100 مورد تذکر به صنوف مختلف در استان داده شده و 95 واحد متخلف پلمب شده است.
 
معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین از تعطیلی اماکن عمومی در مدت اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: پارک‌ها، بوستان‌ها، تفرج‌گاه‌ها، استخرها و باشگاه‌های ورزشی، مراکز تجاری و پاساژها در این مدت تعطیل خواهند بود و دستگاه‌های اداری و بانک‌ها نیز با یک سوم از جمعیت شاغل خود فعالیت خواهند کرد.
 
وی همچنین از مردم استان خواست که توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند و همچنان در خانه‌های خود بمانند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 9 فروردين 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی