Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 6 خرداد 1399
En
تاریخ : شنبه 13 مهر 1398
کد 312

طرح محرومیت‌زدایی و توسعه پایدار اقتصادی در شهرستان بستان‌آباد اجرا می‌شود

جلسه شورای هماهنگی و مشورتی "طرح محرومیت‌زدایی و توسعه پایدار اقتصادی 31 شهرستان کمترتوسعه‌یافته کشور" با حضور نماینده تام‌الاختیار استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان بستان‌آباد برگزار شد.
تقی کرمی در این جلسه با اشاره به اینکه شهرستان بستان‌آباد یکی از شهرستان‌های هدف این طرح است، گفت:  این شهرستان ظرفیت‌های ویژه‌ای برای توسعه دارد که با اجرای این طرح برای بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها تلاش می‌شود.

وی به برنامه‌های پیش‌بینی شده این طرح در شهرستان بستان‌آباد اشاره کرد و گفت: اعطای تسهیلات ویژه برای راه‌اندازی نیروگاه‌های کوچک در ۳۰ دهیاری و ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی و پرداخت وام‌های کم‌بهره کارآفرینی و عمران روستایی بدون نوبت برای دهیاری‌های شهرستان از جمله این برنامه‌هاست.

کرمی افزود: همکاری ویژه با بنیاد مستضعفان جهت سرمایه‌گذاری‌های کلان و همکاری با بخش خصوصی و شرکت‌ها جهت استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرستان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی همچنین از هماهنگی برای برگزاری جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در بستان‌آباد خبر داد و ابزار امیدواری کرد با همکاری و هماهنگی کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط طرح توسعه پایدار این شهرستان به اهداف تعیین‌شده دست یابد.

فرماندار، امام جمعه و نماینده بستان‌آباد در مجلس و کارآفرینان، دهیاران و مسئولان این شهرستان نیز مهم‌ترین مسائل و مشکلات این شهرستان در مسیر توسعه پایدار اقتصادی را بیان کردند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 13 مهر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی