Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 14 اسفند 1399
En
تاریخ : شنبه 30 شهريور 1398
کد 77

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تاکید کرد:

ضرورت برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب و همچنین برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها تاکید کرد.
مرتضی علیخانی در دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان در سال جاری با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی برای صرفه‌جویی در مصرف آب افزود: همه با هم باید برای صرفه جویی و بهبود استفاده از این نعمت خدادادی، دست به دست دهیم تا در آینده، شاهد مشکلاتی همچون کم آبی و خشکسالی در کشور نباشیم.
 
وی از تجاوز به حریم و بستر روخانه‌ها در برخی از روستاها و اماکن گردشگری استان، انتقاد کرد و ادامه داد: ویلاسازی در حریم رودخانه‌ها در برخی از نقاط استان به حدی رسیده که به بستر روخانه نیز تجاوز شده و در صورت بی توجهی به این موضوع و عدم برخورد با خاطیان توسط دستگاه‌های مسئول، شاهد خسارات بسیار زیادی در صورت وقوع حوادث و بلایای طبیعی همچون سیل در این مناطق خواهیم بود.
 
غفارزاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان نیز در این جلسه از بهبود 25 درصدی وضعیت مخازن آبی سدهای استان در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: وضعیت آب‌های زیرزمینی استان به عنوان منابع استراتژیک استان، روبه بهبود است و شیب منفی آن در حدود 9 میلیون مترمکعب نیز کاهش یافته و به سمت تراز مثبت در حال حرکت است.
 
تعیین تکلیف حق اشتراک طرح های مرزی استان، دیگر دستور این جلسه بود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 30 شهريور 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی