يکشنبه 14 خرداد 1402
تاریخ : دوشنبه 5 ارديبهشت 1401
کد 6042

فرماندار ورزقان:

خبرنگاران در خط مقدم جهاد تبیین قرار دارند

فرماندار ورزقان گفت: امروز در دنیا دو جبهه حق و باطل وجود دارد که روبروی هم قرار گرفته‌اند و اصحاب رسانه نیز به عنوان رزمندگان این نبرد یعنی جنگ نرم حضور دارند و نقش اساسی را در تبیین افکار عمومی نسبت به مسائل جامعه و جهان و هم در مقابل استکبار جهانی که در صدد سیاه‌نمایی جبهه حق و دلسردی مردم هستند بازی می‌کنند.
مهدی نعمتی در کلاس آموزشی تصویربرداری و خبرنگاری خبرنگاران نیمه شمالی صدا و سیمای استان که در محل فرمانداری برگزار شد؛ اظهار داشت: خبرنگاران از جایگاه بسیار مهمی در جامعه برخوردار بوده و تأثیر بسزایی در تمامی حوزه‌ها دارند.

وی بابیان اینکه امروزه در دنیا رسانه و خبرنگاران از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، گفت: اصحاب رسانه و مطبوعات برای اعتلای عقلانیت نهایت تلاش خود را می‌کنند و بنده نیز اعتقاد دارم که اگر ما بتوانیم عقلانیت را ترویج دهیم مردم به راحتی می‌توانند خوب را از بد تشخیص دهند و این امر موجب بالندگی و ایجاد آگاهی در بین افراد جامعه خواهد شد.

فرماندار ورزقان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به اهمیت جهاد تبیین اضافه کرد: امروز در دنیا دو جبهه حق و باطل وجود دارد که روبروی هم قرار گرفته‌اند، اصحاب رسانه نیز به عنوان رزمندگان این نبرد یعنی جنگ نرم حضور دارند و نقش اساسی را در تبیین افکار عمومی نسبت به مسائل جامعه و جهان و هم در مقابل استکبار جهانی که در صدد سیاه‌نمایی جبهه حق و دل‌سردی مردم هستند بازی می‌کنند.

وی با ذکر اینکه ما باید با تمام توان چه در حوزه‌های سخت‌افزاری و چه در حوزه نرم‌افزاری بالاترین تدابیر را اتخاذ کنیم گفت: هر چقدر کیفیت کمی کار مانند HD شدن تصاویر تلویزیونی، بالاتر رود روی ذهن مخاطب تأثیر مثبت دارد هم‌زمان گسترش مبانی آموزشی نیز کیفیت کار صداوسیما را بالاتر می‌برد که امروز نیز شاهد این امر هستیم و از آن حمایت می‌کنیم.

نعمتی با ذکر اینکه شهرستان ورزقان دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه طبیعی و گردشگری است از اعلام آمادگی این شهرستان برای میزبانی از خبرنگاران صداوسیمای استان آذربایجان‌شرقی برای آموزش و انعکاس رویدادهای منطقه خبر داد و از حضور خبرنگاران صداوسیما شهرستان‌های هم‌جوار در این دوره آموزشی تقدیر و تشکر نمود.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 5 ارديبهشت 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان